Zabaleta, “Son sezonum olacak!”

West Ham tecrübeli oyuncusu Pablo Zabaleta, gelecek sezonun İngiltere futbolunda geçireceği son sezonu olacağını söyledi.

İngiltere macerasına Manchester City ile başlayan Arjantinli oyuncu, 9 yıl kaldığı City’den 2017 yılında West Ham’a geçiş yapmıştı. Manchester City ile 2 Premier Lig şampiyonluğu bulunan 34 yaşındaki oyuncu şu anki patronu Manuel Pellegrini ile ortak zaferler elde etmişti.

West Ham’da üçüncü sezonunu geçirmeye hazırlanan tecrübeli bek oyuncusu önemli açıklamalarda bulundu. Zabaleta, “Henüz emekli olup, olmayacağımı bilmiyorum fakat dürüst olmak istiyorum. Burada bulunmamın sebebi hala futbolun tadını çıkartmaya çabalamam bundan dolayı bir yıl daha burada kalmayı tercih ettim. Şu an çalıştığım menajerim geçmişte benimle birlikte başarılar elde etmiş kişi. Bu sezon da yüzde yüzümü verebileceğimi ve tecrübemi kullanabileceğimi düşünüyorum. 34 yaşına geldim ve yaşlandığımın farkındayım. Bu kesinlikle İngiltere’de son sezonum olacak. Bundan eminim fakat burada geçirdiğim her saniye genç oyunculara destek olmak istiyorum. Önümüzde uzun bir sezon var ve çok uzun zamandır İngiltere’deyim, kendime karşı dürüstüm elimden gelenin en iyisini yapmak için çalışacağım” dedi.

Leave a Comment