“Yerel delikanlılar daha fazla parayı hak ediyor!”

West Ham United’ın umut vadeden gençleri aylardır kulüpleriyle sözleşme çıkmazında.

19 yaşındaki potansiyelli savunma oyuncusu Declan Rice’a, Londra Stadyumunda kalması için aylarca süren görüşmelerden sonra haftalık 15 bin sterlin değerinde yeni bir uzun vadeli kontrat teklif edildi. Ancak bu rakam, West Ham savunmalarının kazandığı ücretin neredeyse dörtte birini temsil ediyor.

Talksport’a açıklamalarda bulunan Carragher: “Sadece Declan Rice değil, kendim veya Premier Lig’e herhangi bir kulüpten gelen genç oyuncu her zaman kulübüne minnettar olması gerekiyor. Fakat bunu kullanarak herhangi genç dostumuzun hakkını yememeliyiz. Bugün Rice yerine yurt dışından satın alınan genç bir oyuncu olsaydı, para olarak neyi hak ettiği konusunda bir soru işareti olmazdı. Ben de her zaman kendimi yerel bir oyuncu konumunda hissettim. Kulübüme hep minnettar oldum fakat asla diğer oyuncuların elde ettikleri bana reva görülmedi. Yerel oyuncular, kesinlikle finansal olarak farklı ele alınır ve bu yıllar boyunca böyle devam eder.” şeklinde konuştu.

Şu an haftada 3 bin sterlin kazanan Rice, 15 yaşından beri West Ham forması giyiyor. Geçen sezon takımla çalışma fırsatı bulan Declan Rice, Manuel Pellegrini’nin teknik direktör olmasının ardından da düzenli olarak takımla beraber çalışmalarını sürdürüyor. Sezona şok mağlubiyetlerle başlayan West Ham’da kadronun sık sık değişiklik göstermesi taraftarlar arasında şikayetlere neden oluyor. Genç oyunculara daha çok forma şansı vermek isteyen Pelegrini’ye tribünlerden de destek geldi.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk