Xhaka’nın Arsenal’de geleceği yok!

Eski Arsenal oyuncusu Charlie Nicholas, Sky Sports’a verdiği demeçte Granit Xhaka’nın davranışlarını ve hem oyuncunun hem takımın geleceğini değerlendirdi.

Charlie Nicholas, Granit Xhaka’nın öfkesini kontrol etmesi gerektiğini ve Unai Emery’nin gelecek maçlarda onu tercih etmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Nicholas, Xhaka’nın tekrar Arsenal forması giymesini büyük bir sürpriz olarak nitelendirdi.

Geçtiğimiz hafta oynanan Crystal Palace maçında her geçen gün artan eleştirilere tekrar maruz kalan Xhaka, oyundan alınırken taraftarlarla gerginlik yaşamıştı. Maç sonu Unai Emery ise yaşanan olayın ardından sessiz kalmalarının daha yararlı olacağını söylemişti.

Takım kaptanlığı konusuna da değinen Nicholas, “Arsenal’in grup içinde doğal bir lider bulmakta zorlandığı belliydi. Menajer oyuncuların sorumluluğu üstlenmelerine izin verdi. Xhaka belki iyi bir takım oyuncusu olabilir fakat yaptığı hareketler kabul edilemez. Onun bir daha kaptan olacağını sanmıyorum. Taraftarların davranışlarından dolayı özür dilemeyin. Şu an bulunduğu pozisyonda olmanın korkunç bir duygu olduğunu hayal ediyorum, ama bu öfke kontrol edilmeli. Eğer büyük takımlarda oynayan büyük futbolcular olmak istiyorsanız böyle durumlara açık olmanız gerek. Eleştiri kabul edemiyorsan büyük bir futbolcu değilsindir. Ronaldo ya da Messi hiç eleştiri almıyor mu? Arsenal’i kaptan olarak temsil ediyor ve yaptığı hareketler acımasızdı” dedi.

Kaptan kim olacak?

Kaptanlık için tahminde bulunan Nicholas, “Kaptanlık ve lider oyuncu sorunu son yılların en büyük problemlerinden biri. Arsenal taraftarları aynı türden sıkıntılar yaşadıkları için sinirleniyor ve haklılar. Takım, genç oyuncuları tanıtmaya çalışıyor ve onlara böyle bir görev yüklemek ağır olur. David Luiz ile geçtiğimiz hafta görüşmüştük ve iyi bir konuşmacı olarak karşımıza çıktı. Fiziksel bir oyuncu fakat oyun içinde bağırabilir mi bilmiyorum. Oyuncular eskiden olduğu gibi eleştirilere açık değiller. Xhaka’nın kaptan olması gibi herhangi biri olabilir ama bence David Luiz bir adım önce. Onu buraya getirdik, unvanını aldı ve herkesten daha tecrübeli. Yeniden inşa etmeye başlamalısın ve Arsenal bunu tekrar inşa etmeye nereden başlayacağını bilmiyor gibi görünüyor. Ancak kulüp bunu kontrol edecek ve dürüstçe kimin üstleneceğini belirleyecek. Doğal bir kaptanımız yok şu anda, David Luiz’un muhtemel aday olduğunu söylemek zorundayım” diye konuştu.

Leave a Comment