Xhaka, “Taraftarlarla konuşma şansı yaratılmalı”

Arsenal’in orta saha oyuncusu Granit Xhaka, taraftarlar ve kaptanlık hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Taraftarların oyuncularla daha yakın olması gerektiğini savunan Xhaka, bir kez daha kaptanlık fırsatı gelirse iki kez düşünmesi gerektiğini itiraf etti.

Kasım ayında takımdan ayrılmanın eşiğinden dönen ve taraftarla yaşadığı problemler yüzünden zor günler geçiren Xhaka, sorunun Almanya ve İngiltere’de taraftarlara tanınan hakların farklı olmasından dolayı olduğunu söyledi. Aradaki farkı anlatan Xhaka, “Taraftarların her maç iyi oynamamızı beklemesini anlıyorum, ancak bunun her zaman o kadar kolay olmadığını da anlamaları gerekiyor. Almanya ve İngiltere arasındaki en büyük fark, burada taraftarlarla bir bağlantımızın olmaması. Almanya’da taraftarların sizinle konuşabileceği birçok açık oturum düzenleniyor. Burada her şey kapalı ve insanlara bir şeyin neden iyi gittiğini ya da iyi olmadığını açıklamak zor oluyor” diye konuştu.

Taraftarla yaşadığı problemli sürecin nasıl geçtiğinden de bahseden Xhaka, “Kulübe o zaman her şeyi söylemiştim. Aklımdan geçenleri ifade ettim. Çok sıkı antrenman yaptım ve bu işler tersine döndü. Bu benim için mutluluğun anahtarı oldu. Mikel ve takım arkadaşlarımın yardımıyla yine Arsenal oyuncusu olmaktan zevk alıyorum” dedi.

Yaşanan sürecin ardından kaptanlığını kaybeden ve tekrar kaptan olma fırsatı çıkarsa bu sefer fazlasıyla düşünceli olacağını itiraf eden Xhaka; “Bir gün kulüp bana kol bandını sorarsa, iki kez düşünmem gerekiyor. Bir an vardı, benim ve ailem için kolay değildi. Ama sanırım karakterimi gösterdim. Kaçan bir adam değilim. Her zaman kulübe “Ben burada olduğum zaman, her şeyi vermeye hazırım” derim. Her zaman böyle oldu. Çok sıkı çalışıyorum ve işlerin tersine dönmesinin anahtarı bu. Umarım insanlar bunu anlar. Kolluklu veya kolluksuz takıma ne verebileceğimi biliyorum. Ama şu anda kol bandını geri almak istemiyorum, ama Sokratis ve David Luiz bana onu almam gerektiğini söylediler” ifadelerini kullandı.

Leave a Comment