Xhaka, Şampiyonlar Ligi istiyor!

Xhaka Arsenal’in Şampiyonlar Ligi’ne geri dönmesi gerektiğini söyledi ve ısrar etti. Granit, Wenger’in Arsenal’den ayrılmasının ardından Şampiyonlar Ligi’ne geri dönmenin büyük bir adım olacağını söyledi.

Arsene Wenger’in ayrılmasından sonra yeni bir yapılanma için takımına başına geçen Unai Emery övgüler almasına rağmen ilk dört yarışında zor zamanlar geçiriyor. Manchester United’ın ardından beşinci sırada yer alan Londra temsilcisinin ilk dörde girememesi halinde tek umudu Avrupa Kupası’nı müzeye getirmek olacak.

Kulübü adına önemli açıklamalarda bulunan Granit Xhaka, “Wenger gittikten sonra burada çok şey değişti. Hocamızla çok mutluyuz ve çok çalışıyoruz. Şampiyonlar Ligi’ne gidemedik ve artık orada oynamak istiyoruz. Arsenal gibi bir kulübün yeri orası. Bunu sahada göstermemiz gerekiyor” diye belirtti.

Granit Xhaka’nın ardından açıklama yapmak için sahneye Arsenal’in savunma oyuncusu Sokratis çıktı. Tottenham ile oynanan Kuzey Londra derbisinde maçın adamı seçilen Sokratis, hedefte olan Manchester United maçıyla ilgili konuştu. Sokratis, “Tottenham maçında bu takımın ruhunu ve isteğini çok iyi bir şekilde gördüm. Nasıl oynadığımızdan öte, başarabileceğimiz inanmaya başladık. Dokuz maçımız daha var ve ilk dörtte olacağız. Evimizde United’a karşı 3 puanı almak zorundayız, Tottenham maçında gördüğüm istek ile bunu yapabiliriz. İlk dörtte olup gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde yarışacağız” dedi.

Yine olaylı geçen Kuzey Londra derbisinde Arsenal galibiyete çok yaklaşmasına rağmen sahadan beraberlikle ayrıldı. Uzatma dakikalarında Aubameyang, elde edilen penaltı atışında Lloris’i geçememiş ve maç 1-1 eşitlikle sonuçlanmıştı.

Leave a Comment