Wolves’a bir Portekizli daha!

Wolverhampton, Barcelona forması giyen Portekizli Nelson Semedo’yu bonuslar dahil toplamda 37 milyon sterlin karşılığında kadrosuna kattı.

Portekizli sağ bek kendisini 2023 yılında dek Wolverhampton’da tutacak olan sözleşmeye imza attı. Yapılan anlaşmada oyuncunun sözleşmesinin Wolves ile 2025 yılına dek uzatma opsiyonu da yer alıyor. Wolves patronu Nuno Espirito Santo, Matt Doherty’nin geçtiğimiz ay dört yıllık bir anlaşma ile Tottenham’a katılmasından dolayı sağ bek için transfer pazarında arayıştaydı.

2017 yılında Benfica’dan Barcelona’ya taşınmasının ardından iki La Liga şampiyonluğu ve bir Cope del Rey kazanan 26 yaşındaki Semedo, geçtiğimiz sezon takımı adına 42 maçta görev aldı.

Transferin açıklanmasının ardından kulübün resmi kanallarına açıklamalarda bulunan Semedo, “Wolves’ı seçtim çünkü çok iyi futbol oynayan çok iyi bir takım. Geçen yıl çok iyi bir sezon geçirdiler ve İngiltere’de de Avrupa’da da çok önemli bir takım olduklarını kanıtladılar. Umarım bu yıl çok daha iyi şeyler yapabiliriz” dedi.

Semedo’nun ardından transferi değerlendiren Wolves Yönetim Kurulu Başkanı Jeff Shi, “İlerleme isteği, Wolves’taki temel değerlerimizden biridir. Bir personel için, bir oyuncu için, tüm kulüp için, hepimiz sürekli ilerlemek için büyük çaba sarf ediyoruz. Dünya standartlarında bir kulüpten dünya standartlarında bir oyuncu ile imzalamak için pekl fırsatımız olmuyor. Bu fırsatı yakaladığımız için şanslıyız. Nelson’ın imzası, ilerlemeyi asla bırakmayacağımızı ve hala kalbimizde aç ve alçakgönüllü olduğumuzu gösteriyor” diye konuştu.