Wolves transferde hız kazandı!

Geçtiğimiz günlerde Fabio Silva’yı renklerine katan Wolves, bir transferi daha duyurdu. Wolverhampton, Lyon forması giyen Fernando Marcal ile iki yıllık sözleşme imzaladı.

Sol kanatta ve stoperde oynayabilen 31 yaşındaki oyuncu, Fabio Silva’nın ardından Wolves’ın bu yaz kadrosuna kattığı ikinci oyuncu oldu. 2017 yılında Lyon’a transfer olan Marcal, takımı adına 68 maçta görev aldı.

Wolves’un yönetim kurulu başkanı Jeff Shi, transferin ardından yaptığı açıklamada Marcal’ın transferinden fazlasıyla memnun olduklarını dile getirdi. Jeff Shi, “Marcal’ın takıma katılmasından çok memnunuz. Şampiyonlar Ligi futbolunun yanı sıra en iyi liglerde 280’den fazla maç oynamış olan Marcal, genç takımımıza büyük miktarda deneyim katacak. O, son aşamada rakibi tehdit etmek için arkadan inşa oyununa katkıda bulunabilecek teknik beceriye sahip bir oyuncu. İyi bir tempoya ve futbol sahasında çalışmak için harika bir iş ahlakına sahip. Savunmada çok sağlam ve havadaki yeteneği ile grubumuza katkıda bulunacak. Tabii ki, milliyeti nedeniyle, Marcal bir çalışma izni başvurusuna tabiydi. Yönetimin oyuncunun kalitesi ve Wolves’a nasıl yardımcı olabileceği konusundaki görüşlerimizi paylaşmasından çok memnunum” dedi.

Marcal, Ronaldinho ve Emerson da dahil olmak üzere Brezilya futbolunun en büyük isimlerini yetiştiren Gremio altyapısında yetişti. Brezilyalı futbolcu bir dönem kiralık olarak ülkemizde Gaziantepspor formasını da terletti.