Wolves genç oyuncunun transferini duyurdu!

Wolves, Liverpool’dan transfer edilen Ki-Jana’nın beş yıllık sözleşmeyi imzaladığını duyurdu. 18 yaşındaki Holladalı oyuncu, bu yaz Wolves kadrosuna katılan dördüncü oyuncu oldu.

2018 yılında Ajax’tan Liverpool’a transfer olan genç savunma oyuncusu, Jürgen Klopp yönetiminde 4 resmi maçta forma giymiş ve geçtiğimiz yaz uzun vadeli bir sözleşmeye imza atmıştı. Wolves forması giyen Diogo Jota’nın Liverpool’a transferinde kısmi takas olarak gösterilen Ki-Jana, resmi olarak Wolverhampton kadrosuna katılmış oldu.

Ki-Jana Hoever transferini duyuran ve oyuncu hakkındaki düşünceleri belirten Wolverhampton Yönetim Kurulu Başkanı Jeff Shi kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu. Jeff Shi, “Geçtiğimiz sene FA Cup mücadelesinde bize karşı oynadı ve o gün bizi gerçekten etkiledi. O günden itibaren kendisini takip ediyoruz. Ki-Jana, uzun vadede takımımıza katkı sağlayacak bir imza ancak yakın bir zamanda da takıma entegre olabilir ve bize yardımcı olabilir. Kurt sürüsüne hoş geldin Hoever” diye konuştu.

Ki-Jana Hoever transferinin duyurulmasının ardından gözler Liverpool cephesine çevrildi. Liverpool’un Diogo Jota transferini yakın zamanda açıklaması bekleniyor. Wolves patronu Nuno Santo, bugün yaptığı açıklamalarda Diogo Jota hakkında doğru adrese gidiyor mesajı vermişti.