Wolves genç oyuncunun transferini duyurdu!

Wolves, Atletico Nacional’ın Kolombiyalı savunma oyuncusu Yerson Mosquera’i kadrosuna kattı.

Portekizli teknik direktör Bruno Lage yönetiminde Atletico Nacional’dan Wolverhampton Wanderers‘a transfer olan 20 yaşındaki genç oyuncu, beş yıllık sözleşmeye imza attı. Wolves, 2019/2020 sezonunda ilk profesyonel maçına çıkan ve kısa süre önce Kolombiya milli takımı ile antrenmanlara başlayan Mosquera’nın transfer ücretini ise açıklamadı.

Wolves ekibinden Scott Sellars, bu ayın başlarında Nuno Espirito Santo’nun yerine göreve gelen Bruno Lage’nin, Mosquera’nın tranferinde sürece dahil olduğunu belirtti. Sellars, “Yerson’u bir süredir izliyoruz ve Premier Lig’deki en büyük isimler de dahil olmak üzere Avrupa’daki kulüplerden de çok ilgi vardı. Hepsi de bizim gibi onun potansiyelini ve kalitesini görüyor, ancak onunla izlediğimiz yol hakkında konuştuk ve Wolves’un onun için en uygun yer olduğunu düşündük. O çok atletik, çok agresif, çok rekabetçi ve savunma konusunda harika bir tavrı olan bir stoper. Kesinlikle yüksek potansiyelli bir oyuncu, Kolombiya’da çok saygı duyulan biri, sahip olduğu özelliklerin Premier Lig’e ve kadromuza çok iyi uyacağına inanıyoruz. Brexit’ten önce, çok köklü oyuncular satın almadıkça Güney Amerika’ya gidemezdik. Bir oyuncuyu başka bir kulüpte geliştirmek için zaman harcayarak onları getirebilmemiz için değerlerinin önemli ölçüde artmasını beklemek zorunda kalırdık. Böyle bir adım atabilmek bizim için oldukça sevindirici. Bruno Lage’in de transferde bize dahil olması her koşulda bizi mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Yerson Mosquera, Nacional’daki ilk tam sezonunda takımının üst sıralarda bulunmasına yardımcı olurken, Copa Libertadores fikstüründe de düzenli olarak forma şansı buldu. 2021/22 Premier Lig sezonu öncesinde Lage’nin kadrosuyla bağlantı kuracak olan Mosquera’nın gelişi, AB dışından lige gelen genç yeteneklere verilen erişim izninin bir örneği oldu.

Kaynak: https://www.skysports.com