Winks daha çok süre istiyor!

Tottenham’ın 24 yaşındaki orta sahası Harry Winks, Jose Mourinho yönetiminde bu sezon az süre almasının Euro 2020 şansını zorladığını dile getirdi.

Ekim ayından bu yana Premier League’de sadece 17 dakika forma giyen ve takım kadrosundan her geçen gün uzaklaşan 24 yaşındaki İngiliz oyuncu, takımı adına bu sezon 9 resmi maçta forma giyme başarısı gösterdi. Toplamda 676 dakika sahada kalan orta saha oyuncusu gol ve asist üretemedi.

Son zamanlarda Tottenham’da süre bulma konusunda sıkıntılar yaşamasına rağmen Winks, her şeye rağmen İngiltere için forma giymeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta oynanan Belçika maçında dokuzuncu kez milli formayı terleten 24 yaşındaki oyuncu, gelecek için ise bu kadar olumlu olmadığını ifade etti. Milli takımda forma giymek için kulüp bazında da formda olunması gerektiğine dikkat çeken Winks, “Kesinlikle, Tottenham’daki durumum şu anda zor. Kadroda ve takımda kalmak için savaşmaya ve elimden geldiğince çok çalışmaya devam etmem önemli. İngiltere için her fırsat bulduğumda formayı severek giyiyorum. Burası futbol oynamak için harika bir yer ve gençler gerçekten iyi anlaşıyor, gelmek için harika bir yer. Avrupa Şampiyonası’nda bunun bir parçası olmak ve turnuva boyunca ilk 11’de olmak istiyorum. Ama, evet, Tottenham’a geri döndüğümde orada fırsatlar elde etmem ve oradaki takımda kalmam önemli” ifadelerini kullandı.

Düşüncelerinin ardından İngiltere milli takımını da değerlendiren Winks, “Sahip olduğumuz oyuncular açısından kesinlikle orada olacağız. Kadro ve derinlikteki kalite korkutucu, devreye girebilen ve sürekli olarak menajere zor kararlar vermeye çalışan oyuncu sayısı çok fazla. Şu anda İngiltere ile ilgili iyi olan şey, çok sayıda iyi teknik oyuncuya sahip olmamız. Kulüplerinde de bu kadar yüksek seviyelerde performans gösteren çok sayıda iyi oyuncu var. Tutarlılık yakaladığımız zaman her şey daha iyi olacak” dedi.