Wilshere, “Arsenal iyi bir sezon geçirdi”

West Ham United’ın İngiliz orta saha oyuncusu Jack Wilshere, eski takımı Arsenal’i değerlendirdi. Wilshere, Arsenal’in ilk dört şansını kaybetmesine rağmen başarılı bir sezon geçirdiğini ifade etti.

Bu sezon için sahasında son kez maça çıkan Arsenal, geçtiğimiz gün Brighton karşısında 1-1 berabere kalarak ilk dört umutlarını tamamen bitirmiş oldu. Son dört haftadır uğradığı puan kayıplarıyla ilk dört potasından uzaklaşan Kuzey Londra ekibinin Şampiyonlar Ligi için tek umudu geçtiğimiz sezon olduğu gibi yine Avrupa Ligi’ne kaldı.

Arsenal’de uzun yıllar forma giyen ve taraftarlar tarafından fazlasıyla sevilen Jack Wilshere eski takımını değerlendirdi. Wilshere, “Açıkça ilk dörtte yerlerini pekiştirmek için bir kaç fırsatları vardı, ancak olmadı. Ama hala Avrupa Ligi’nde yollarına devam ediyorlar, Şampiyonlar Ligi için hala bir şansları var. Bence her şeye rağmen iyi bir yıl geçirdiler, mutlu olacaklar. Umarım Avrupa Ligi’ni kazanıp sezonu kupayla kapatırlar” dedi.

Arsenal son dört hafta içinde aldığı zararlar nedeniyle ilk dörtte elinde bulundurduğu avantajı Tottenham ve Chelsea’ye kaptırdı. Rakiplerinin yükselişlerine boyun eğen Kuzey Londra ekibi için geçen sezon yaşanan faciaların yaşanmaması ümit ediliyor. Arsenal formasını 10 yıl giyen Wilshere geçtiğimiz sezon sonu takımdan ayrılarak West Ham’ın yolunu tutmuştu. Arsenal’de yaşadığı sakatlıklardan hala kurtulamayan İngiliz orta saha bu sezon yeni takımı için sadece 7 Premier Lig maçında görev alabildi.

Sakatlığı hakkında görüşlerini belirten Jack, “Benim için zor ve fazlasıyla sıkıcı oldu. Sakatlıklardan çok geri gelmeyi düşünen bir yapım var ve fazlasıyla çalışıyorum. Hafta sonu bu çalışmalar için fazlasıyla mesai harcadım. Sadece adım adım ilerliyorum, geldiğim yolu biliyorum. Sezonun bitiminden önce sahada olabileceğimi gösterdim. Bunu kanıtlamak istedim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment