Wıllıan: Conte olsaydı Chelsea’de kalamazdım

Chelsea’nin kanat oyuncusu Willian; “Conte takımda kalsaydı burada olma ihtimalim yoktu” şeklinde konuştu.

Özellikle geride kalan sezonda İtalyan teknik direktörle yaşadığı sorunlardan ötürü sıkça gündeme gelen Brezilyalının Chelsea’deki geleceği belirsiz bir hal almıştı. Conte’nin ardından yine bir İtalyan Maurizio Sarri’nin göreve gelmesiyle birlikte ise Willian kulüpte kalma kararı aldı.

Sarri ile olan ilişkilerinden bahseden yıldız oyuncu, “O bize her fırsatta oyundan keyif almamızı söylüyor. Bu şekilde futbol oynamak daha mı keyifli? Bence öyle” sözleriyle takımdaki olumlu havaya dikkat çekti.

İtalyan çalıştırıcının Chelsea’nin başına geçtikten sonraki ilk basın toplantısında futbolun eğlenceli halinden bahsetmesinin altını da çizen Willian, menajerlerinin bu vurgusunu tüm sezon uygulamaya çalışacaklarını ifade etti.

Basın mensuplarının “Eğer Conte kovulmasaydı halen Chelsea oyuncusu olur muydun?” sorusuna net bir şekilde olumsuz yanıt veren oyuncunun adı sıklıkla Barcelona, Real Madrid ve Manchester United ile anılıyordu.

Willian ve Conte arasındaki sorunlar, FA Kupası finalinin ardından gerçeleştirilen kupa töreni görselini sosyal medya hesabında paylaşan oyuncunun İtalyan teknik direktörün üzerini kapatmasıyla ayyuka çıkmıştı.

2016/2017 sezonunda Mavilerle Premier Lig’i kazanmayı başaran Conte, geçtiğimiz sezonu takımın beşinci bitirmesi üzerine temmuz ayında kovulmuştu.

Kaynak: www.bbc.com