Willian, “Chelsea ile devam etmek istiyorum”

Chelsea’nin kanat oyuncusu Willian, 40 yaşına dek kulüpte kalmaktan mutlu olacağını ve şu anda geleceği hakkında kulüp ile görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Brezilyalı kanat oyuncusunun sezon sonunda sözleşmesi sona eriyor ve 31 yaşındaki oyuncu için Barcelona’nın istekli olabileceği konuşuluyor.

Geçtiğimiz hafta Tottenham’a karşı harikalar yaratan ve Chelsea için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteren Willian, ara transfer döneminde yabancı kulüplerin kendisi ile konuşabileceğinin farkında olduğunu fakat Chelsea ile şimdiden görüşmelere başladığını vurguladı.

Chelsea’yi ne kadar sevdiğinden bahseden Willian, “Herkes bu kulübü ne kadar sevdiğimi çok iyi biliyor. Chelsea için sahada olmaktan mutluyum. 40 yaşında kadar burada kalabilirim fakat futbolun içinde farklı etkenler olabiliyor. Umarım burada kalacağımı bir gün sizlere açıklayabilirim fakat bunun için henüz erken” diye konuştu.

Willian sözlerine takım arkadaşı Rüdiger’e yapılan ırkçılık karşısında futbol kurullarının daha sert önlemler alması gerektiğini belirterek devam etti. Willian, “Bu utanç verici bir şey. İnsanların nasıl böyle düşündüğünü anlayamıyorum. Tottenham taraftarı Rüdiger’e ırkçılık yapıyor fakat kendi takımlarında siyahi oyuncuları var. Gerçekten ne düşündüklerini ve neden böyle yaptıklarını anlamıyorum. Bence bunu durdurmanın bir yolunu bulmalıyız, bu herkes için bir utanç. Bu gerçekten çok kötü, bana karşı yapmaları gerekmiyor fakat takım arkadaşlarıma yapıldığında bile gerçekten üzülüyorum ve kendimi kötü hissediyorum. Sahada bunun hakkında fazla düşünemezsiniz, aksi takdirde oyuna konsantre olamazsınız. Yapabileceğimizi yaparız, kaptanımız hakeme ırkçılık tezahürü olduğunu bildirir ve hakem ne yapacağına karar verir. Umarım federasyondan daha fazla eylem görürüz” dedi.

Leave a Comment