Willian başarı istiyor!

Willian, Chelsea ile sözleşme yenilemeyip Arsenal’e transfer oluşunun nedenlerini anlattı. Başarılı oyuncu, Mikel Arteta’nın önümüzdeki üç yıl içinde Şampiyonlar Ligi’ni kazanma planından etkilendiğini belirtti.

The Sun’a konuşan Brezilyalı futbolcu, yeni kulübünün hedefinin Avrupa’da zirveye oynamak olduğunu doğruladı. Geçtiğimiz sezonu Şampiyonlar Ligi potasının 10 puan altında tamamlayan Arsenal, geçirdiği kötü sezona rağmen Mikel Arteta önderliğinde FA Cup’ı almayı başardı. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen gelecek sezon Arsenal yine Avrupa Ligi’nde boy gösterecek.

Chelsea ile sözleşmesini yenilemeyeceğini açıkladıktan sonra adı birçok Avrupa deviyle anılan Willian, geçtiğimiz haftalarda tercihini Londra’dan ayrılmayarak Arsenal’den yana kullandı. Willian’ın Arsenal tercihinin altında yatan nedenler soru işareti oluştururken, başarılı hücum oyuncusu soru işaretlerini yaptığı açıklamalarla ortadan kaldırdı. The Sun’a konuşan Willian, “Üç yıllık bir anlaşma istememin nedenlerinden biri, sadece takımdan geçen bir oyuncu olmak değil, bir planın parçası olmak istememden dolayıydı. Patronla konuştuğum zaman bana neden üç yılı ihtiyacı olduğunu anlattı ve beni ikna etti. İlk olarak Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanmak ve ben ayrılmadan kazanmak istediğini gördüm. Duymak istediğim buydu. Yedi yıldır Chelsea’deydim ve Şampiyonlar Ligi dışında her şeyi kazandım. Umarım bu hamle bana sahip olmadığım kupayı ve başka bir Premier Lig şampiyonluğunu verir. Arteta burada neler yapabileceğini bu sezon kanıtladı. Genç ve kaliteli bir teknik adam. Onun burada olması ve benimle iletişime geçme tarzı benim doğru tercih yaptığımı hissettiriyor. Kesinlikle Arsenal çok büyük bir takım ve bu takımı tekrar eski günlerine döndürmek için çaba göstereceğiz. Kadrodaki her oyuncunun bunu istediğinden emin olmalıyız. Başarak birçok şey var” diye konuştu.

Willian transferinin ardından uzun zamandır takımdan ayrılacağı konuşulan Mesut Özil’in ise takımda kalmak istediği ve kontratını tamamlayana dek ayrılmayı düşünmediği Sky Sports’da yer aldı.