Willian adım adım Arsenal’e!

Chelsea ile olan sözleşmesini uzatmayan ve transferin gözde isimlerinden biri olan Willian için Arsenal üç yıllık sözleşme önerdi.

Arsenal ile birlikte Willian için çalışmalarını sürdüren Barcelona ve Inter Milan da oyuncu için sözleşme sunmaya hazırlanıyor. Arteta’nın takımın başında geçirdiği süre boyunca gelecek için güven vermesi ve Edu ile çalışma şansı Willian için etkileyici unsurlar arasında gözüküyor.

Chelsea ile olan sözleşmesini henüz yenilemeyen ve kendisine sunulan iki yıllık teklifi de reddeden Willian’ın takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Chelsea menajeri Frank Lampard ise geçtiğimiz günlerde Willian’ın sözleşme yenilememesine rağmen hücum hattından ziyade savunma hattında önemli adımlar atmak istediklerini söylemişti. Brezilyalı oyuncu bu sezon Chelsea için 47 maçta görev aldı ve pandemi dönüşünde takımı için dört kez fileleri sarstı.

Sky Sports muhabiri Kaveh Solhekol ise oyuncunun uzun vadeli bir kontrat istediğini ve bunun minimum üç yıl olacağını söyledi. Kaveh Solhekol, “Willian kendisine 35 yaşını gösterecek kontratı kovalıyor. Chelsea ona üç yıl sunamayacak olsa bile onun kalmasını istiyor. Şu an Arsenal onun için en uygun adres gibi gözükse bile o yakında tamamen serbest olacak. Geçmişi fazlasıyla başarılı ve sakatlık konusunda sıkıntısı yok. Bu etkenler onu pazarda etkili hale getirecek” dedi.

Leave a Comment