Wilder, “Ayaklarımız hala yerde!”

Sheffield United patronu Chris Wilder, takımının kendini geliştirmeye devam ettiğini ve daha iyi olmak için çabaladıklarını ifade etti.

Bu sezon Premier Lig’e yükselen ve aldığı sonuçlarla puan tablosunda yukarıları hedefleyen Sheffield United; Chelsea ile berabere kalmasının ardından Arsenal’e karşı sahadan zafer ile ayrılarak sezona önemli izler bırakmıştı. Sheffield United beklentilerin aksine ilk 10 hafta sonunda sekizinci sırada yer alıyor.

Takım patronu Chris Wilder, Premier Lig’e bu sezon çıktıklarını vurgulayarak insanların bunu unutmaması gerektiğini söyledi. Wilder, “Biz bu yarışa yeni katılan bir takımız, insanlar bunu unutmamalı. Başarılı sonuçlar alsak bile insanlara bunu hatırlatmak zorundayım. Premier Lig’de çok paralar harcayıp, şampiyon olacak bir takım değiliz. Buraya gelmeyi kısa sürede başardık ve çocuklar hala bir şeyler öğreniyorlar. Aramızda iyi bir uyum olmasaydı bu sonuçları alamazdık. Kendimizi geliştirmek için çabalıyoruz. Hala gidilecek çok yol var ve ayaklarımız yerde duruyor, ancak yaptığımız başlangıçtan memnunuz, ama daha önce de söylediğim gibi sadece bu bir başlangıç” dedi.

Bu hafta Burnley ile karşılaşacak olmaları üzerine maçı değerlendiren Wilder, “Sean Dyche’e çok saygı duyuyorum ve karşılaşacağımız kadar zor bir maç olacak, onlar bu seviyeyi tam olarak bilen çok iyi, iyi organize edilmiş bir ekip” diye belirtti.

Leave a Comment