West Ham, Londra Stadyumu’nu büyütüyor!

West Ham, toprak sahipleri ile anlaşmaya varıldıktan sonra Londra Stadyumu’nun kapasitesini arttıracak. West Ham ve Londra Stadyumu’nun ev sahibi E20, stadyumun kapasitesini 66.000’e çıkaracak bir plana karar verdiler.

Premier Lig kulübü, şu anda kullanım için uygun olmayan 9 bin boş sandalyeyi doldurmak amacıyla Yüksek Mahkemeye gidecekti, ancak bu dava yeni anlaşma ile çözüme kavuşturuldu.

Lisanslama düzenlemeleri, kapasitenin 57 bin ile sınırlı olduğunu belirtiyordu, ancak bugün imzalanan anlaşma ile maksimum seviyeye ulaşana kadar aşamalı olarak artış olabileceği ifade edildi. İlk artış 60 bin kapasiteyi hedeflemekte.

Uzun zamandır bu konudan yakınan kulüp, konuyla ilgili açıklama yayınladı. Açıklamada “West Ham United ve ev sahibi E20, kulübün maçları için ek koltuk satmasına olanak tanıyan ve Londra Stadyumu’ndaki kapasiteyle ilgili davaları sona erdiren bir plan üzerinde anlaştı. Bizler stadın 66 bin kişilik kapasiteye ulaşacak olmasından ve bu adımı atmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Anlaşma doğrultusunda kulüp ve E20 mutluluklarını ifade etti. Yeni düzenleme, West Ham için potansiyel isim hakkı gelir artışını ifade ederken, E20 için ise daha fazla fon anlamı taşıyor. Düzenleme izinlerine bağlı olarak gelecek maçlarda kapasitenin arttırılacağı kaydedildi.

Stadyum bu büyümeyle Londra’nın en büyük, Premier Lig’in ise en büyük ikinci stadı unvanını elde edecek.

Kaynak: www.skysports.com