West Ham kaptanla uzattı!

West Ham, Mark Noble ile olan anlaşmasını 2021 yılına kadar uzattı.

West Ham United, Mark Noble’ın sözleşmesini 2021 yılına kadar uzatmak için opsiyonunu kullandı. Hammers’ın kaptanının anlaşmasının 2020’de sona ermesi bekleniyordu, ancak West Ham oyuncunun sözleşmesini 12 ay daha uzattı.

31 yaşındaki oyuncu bu sezon kulübü için 11 maçta görev aldı ve Hammers Premier Lig’de son üç maçından üç galibiyet elde etti. Noble, West Ham altyapısında yetişti ve ilk maçını 2004 yılında Lig Kupası’nda Southend United’a karşı oynadı. Çekiçler dışında sadece kiralık olarak Hull City veIpswich Town formalarını giyen kaptan, 2006 yılında Ipswich Town’dan geri dönüşüyle West Ham’ın sürekli oyuncularından biri oldu.

West Ham’ın kaptanlığını yapan Noble kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu. Noble, “Birkaç yıl önce imzaladığım sözleşmemde opsiyon seçeneğim vardı. Bu karar ben ve ailem için harika oldu. Her zaman bu kulüpte olmak istediğimi söyledim ve doğru yönde ilerlediğimizi düşünüyorum. Bu yüzden bunu yapmak için doğru zamandı.” dedi.

West Ham kulübünün ortak başkanları David Sullivan ve David Gold, Noble’ın takımda kalmasını değerlendirdi. Ortak başkanlar, “Mark buranın adamı, en az iki buçuk yıl daha bizimle olmasından mutluluk duyuyoruz. O bizim kaptanımız ve şu anki en uzun süreli oyuncumuz. O hem sahada hem saha dışında örnek bir oyuncu. Taraftarların bizler hakkında sevdiği her şeyi somutlaştırıyor. Noble sonsuza dek Hammers ile ilişkilendirilecek.” diye konuştular.