West Ham, Carroll ile yolları ayırmaya hazırlanıyor

BBC’de yer alan haberde İngiliz forvet Andy Carroll’ın West Ham kariyerinin sonuna geldiği belirtildi.

Dokuz yıldır West Ham forması terleten Carroll’ın yaşadığı son sakatlık ve uzun zamandır beklentilerin altında kalan oyunu nedeniyle yeni sözleşme imzalayamayacağı yazıldı.

BBC’de yayınlanan haberde West Ham kulübünün sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Andy Carroll ile devam etmeme kararı aldığı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde tekrar ayak bileğinden sakatlık yaşayan ve iki maç kaçırması beklenen İngiliz oyuncunun; kulüp tarafından sezon sonuna dek forma bulmasının zor olduğu doğrulandı. Konu ile ilgili açıklamayı ise takım patronu Manuel Pellegrini verdi. Carroll hakkında sorusunu dile getiren gazeteciye Pellegrini, ” Andy Carroll’ın ayak bileğinde bir sorun var. Ne kadar ciddi bilemiyoruz. Sana söyleyemem” cevabını verdi.

West Ham’a ilk olarak 2012/2013 sezonunda kiralık olarak katılan İngiliz oyuncu, kiralık sözleşmesinin tamamlanmasıyla 17,5 milyon avro bonservis bedeliyle uzun vadeli sözleşme imzalamıştı. Kulübe katıldığı tarihten bu yana hiçbir sezonu tam anlamıyla tamamlayamayan forvet için kulüp tekrar risk almanın doğru olmayacağını düşünüyor.

Kariyeri boyunca Liverpool’a transferi ve yaşadığı sakatlıklarla gündeme gelen Carroll, Nisan 2017 tarihinden bu yana Premier Lig’de sadece 3 gol atma başarısı gösterdi. Kariyeri boyunca 202 maça çıkan 30 yaşındaki İngiliz forvet beklentileri hiçbir zaman karşılayamadı. Newcastle United forması ile adada ünlenen forvet, kariyeri boyunca 302 maça çıktı. Carroll, forma şansı bulduğu 302 maçta 79 gol ve 45 asist üretti.

Leave a Comment