Werner, “Şampiyon olmak için geldim”

Timo Werner, Chelsea’ye transfer olma kararını vermeden önce diğer kulüplerle görüştüğünü açıkladı. Werner, transfer olurken Chelsea’nin kendisi için en uygun kulüp olduğunu düşünerek hareket ettiğini vurguladı.

Chelsea’ye transferi açıklanmadan önce adı sık sık Liverpool ile anılan Werner’in vatandaşı Jürgen Klopp ile çalışacağı düşünülüyordu; ancak Alman forvet, tercihini Chelsea’den yana kullanarak Lampard’ın yeni Chelsea’deki planının en önemli parçalarından biri oldu. Koronavirüsün yarattığı ekonomik belirsizlik nedeniyle hareket etmek istemeyen Liverpool’un Werner transferinde rekabetçi olmadığı tahmin ediliyor.

Chelsea’ye gelmeden önce yaşadığı süreci anlatan Werner, “Evet, Leipzig’den ayrılmaya karar verdiğimde farklı kulüplerle konuştum. Şu an diğer kulüpler hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum. Tabii ki, harika kadrosu olan Liverpool gibi başka kulüpler de var. Belki de diğer takımlara gidebilirdim ama sonunda Chelsea’ye gelme kararı verdim çünkü alabileceğim en iyi karardı. Sadece futbol tarzı değil, bana gösterdikleri ilgi yüzünden. Evet, sonunda zor bir karardı ama buna karar verdiğim için çok heyecanlı, gururlu ve mutluyum. Belki iki aydır burada olmama rağmen her şeyi görebiliyorum ve doğru şeyi yaptığımı düşünüyorum. Her şey iyi ve takım mükemmel. Çok iyi, sakin ve güzel oyuncularımız var. Chelsea’de oynamak, takımın bir parçası olmak eğlenceli. Önümüzdeki birkaç yıl içinde bu takımla çok iyi şeyler yapabiliriz” dedi.

“ŞAMPİYONLUK İSTEĞİMİZ ÇOK AÇIK”

Chelsea efsanesi ve şu anki menajeri Frank Lampard ile tanışma hikayesini de anlatan Werner, “Garip bir zamandı, birbirimizle tanışamadık ve virüs nedeniyle ilk kez burada tanıştık. Ama beni çok aradı, çok fazla konuşma yaptık, bana çok mesaj attı ve bana hangi futbol stilini oynamak istediğini gösterebileceği bazı videolar gönderdi. Benim için bunlar yeni bir kulübe taşınma konusunda bilinmesi gereken önemli şeylerdi. Çünkü Leipzig için oynamayı çok seviyordum ve orada her şey yolundaydı. Bu yüzden futbol tarzıma uyan bir vizyona sahip bir takıma gelmek benim için gerçekten önemliydi. Bence Premier Lig benim futbol tarzıma çok iyi uyuyor çünkü hızlı oyuncular gerçekten iyi bir alana sahipler. Chelsea ile şampiyonluk yaşamak için buraya geldim. Chelsea büyük bir kulüp ve ben her maçı kazanmak isteyen bir futbolcuyum. Şampiyonluk kazanmak istediğimiz çok açık gözüküyor” diye konuştu.