Wenger’den Sancho itirafı!

Arsenal tarihinin önemli figürlerinden biri olan ve geçtiğimiz sezon sonu takımın başından ayrılan Arsene Wenger, Dortmund’un genç oyuncusu Sancho hakkında önemli itiraflarda bulundu.

Eski Arsenal patronu oyuncunun Manchester City forması giydiği dönemde birçok kez transferine yaklaştığını belirtti. Manchester City’de forma bulma şansının az olduğunu fark eden ve onun dışarıda kaldığını gördüğü an transferi için Sancho ile bağlantı kuran Wenger, oyuncuyu Arsenal’e getirmek için yoğun bir çaba harcadığını söyledi.

Genç İngiliz Sancho, 31 Ağustos 2017 tarihinde yaklaşık 8 milyon sterlin ücretle Dortmund’un yolunu tuttu. Adından sıkça söz ettiren genç yetenek şu anda Alman devinde sansasyonel bir form grafiğine sahip.

Arsene Wenger oyuncunun Londra doğumlu olmasından faydalanarak onu ikna etmek istediğini söyledi. Wenger, “Onu Arsenal’e getirmek için cezbetmek istedim çünkü o zaten Londralı. Kendi neslinin en iyi oyuncuların biriydi gerçekten ilgi istiyordu ve kibirliydi. Onun maçlarda yer almamasından dolayı onu Londra’ya getirmek istedim. Büyük oyuncularla oynaması gerekiyor. Onda kibir, güven, inanç istediğini söyleyebilirsin ama onda kalite var. Bunu gerçekleştirmesi gerekiyor. Onun Londra doğumlu olması işimi kolaylaştırabilirdi, çok yakındık fakat olmadı” dedi.

Arsene Wenger Arsenal kariyerinin ikinci yarısında birçok kez yıldız isimleri takıma katmak yerine tercihini genç ve gelecekte etkili olabilecek yeni isimlerde kullandı. Ayrılışında alınan kötü sonuçlar kadar isim yapmış yıldız oyuncuların artık Arsenal’i tercih etmemesi de büyük bir etkendi.