Wenger başarısızlığı reddetti

Arsenal’den ayrılığı ile gündemden düşmeyen Unai Emery’e geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalardan dolayı kulübün efsane menajeri Arsene Wenger’den yanıt geldi.

Kasım ayında görevinden alınan ve geçtiğimiz hafta yaşadığı süreci aktaran açıklamaları ile tekrar gündeme gelen Unai Emery; başarısız olmadıklarını ve kulübün kendisi ile imzalamadan önce zaten düşüşte bir profil çizdiğini söylemişti. Bu açıklamaların ardından konuşma ihtiyacı duyan eski Fransız menajer, kendisinin çalıştığı dönemde düşüşte bir görüntü çizmediklerini vurguladı. Laureus Dünya Spor Ödülleri’nde Sky Sports’a verdiği demeçte Wenger, “2017’de 75 puan aldık ve FA Kupası’nı kazandık, 2016’dan bir yıl önce ligi ikinci bitirdiğimizi unutmamalısız. 2018 benim son yılımdı, ancak bunun üzerine çıkmak çok zor. Arsenal finansal olarak çok güçlü bir pozisyonda olan bir kulüp. İyi oyuncuları var, bundan sonra menajerken yaptığınız şey ve sonucunuz için ayağa kalkmalı, etrafınıza bakmamalısınız. Yapabileceğiniz tek şey bu.” ifadelerini kullandı.

2019’un en büyük spor zaferlerini onurlandıran ve milyonlarca gencin hayatını dönüştürmek için sporun gücünü gösteren Laureus Dünya Spor Ödülleri geçtiğimiz gün Berlin’de gerçekleşti.

Leave a Comment