Watford’a yeni Leıcester benzetmesi

Premier Lig’de 2018/19 sezonuna harikulade başlangıcını Tottenham galibiyetiyle de süsleyen Watford’a ilginç bir benzetme İspanyol çalıştırıcılarından geldi. Sürpriz bir başlangıç yaparak 4’te 4’le başlayan ekibin teknik direktörü Javi Gracia ağustos ayının en iyi menajeri seçildikten sonra, “2015/16 sezonunda şampiyon olan Leicester City ile fazlasıyla benzer özelliklerimiz var.” şeklinde konuştu.

Leicester şampiyon olduğu sezon Premier Lig’de yeni bir çağ başlatırken bahis sitelerindeki şampiyonluk ihtimalleri sadece 5 binde 1’di.

The Sun’a konuşan Javi Gracia’nın açıklamaları ise şöyleydi, “Premier Lig’e harika bir başlangıç yaptık. Daha da fazlasını yapıp kupayı Leicester gibi müzemize götüreceğiz. Leicester ile Watford’u karşılaştırmalarından dolayı korkmuyorum. Nasıl 4 maç üstüste kazanmamızı doğal karşılıyorsam, 4 maç kaybetmemizi de her zaman böyle karşılarım. 25 maç sonra çok daha farklı bir durum olacak olsa da 4 maçın sonunda tablonun üst sıralarında olmak mümkün. Eğer İspanya’da oynuyor olsaydık bu daha zor olurdu. Bunun tadını çıkarmalı ve eğlenmeliyiz çünkü bunu kazanmak için fazlasıyla çalıştık. Kulübün, takımın ve taraftarın içinde bulunduğu atmosferden dolayı çok heyecanlıyım ve bu harika bir durum.”