Wan-Bissaka, “Zaha bana destek oldu”

Crystal Palace’tan rekor ücretle Manchester United’ın yolunu tutan Aaron Wan-Bissaka bu süreçte ona destek olan eski takım arkadaşı Zaha’nın düşüncelerini dile getirdi.

Crystal Palace ile başarılı bir dönemi geride bırakan ve yeni bir sayfa açarak Manchester United’a gelen Wan-Bissaka transferi ile gündem yaratmıştı. Eski takım arkadaşı olan Wilfried Zaha’nın bu süreçte kendisine destek olduğunu belirten 21 yaşındaki Aaron, “Ona buraya geldiğimi söylediğim an bana sadece korkusuzca oynamam gerektiğini söyledi. Bana orada oyununu oyna ve ne yapmam gerekiyorsa onu yap. Orada daha yenisin fakat geçen sezon ne yaptıysan onun aynısını yap. Benim için mutluydu. Bu transferi hak ettiğimi ve daha iyisi için çalışmaya devam etmem gerektiğini vurguladı. Ben spekülasyonları takip etmiyorum sadece futbol oynuyorum ve bunu devam ettirmek istiyorum” diye konuştu.

Cyrstal Palace’ın yıldız ismi Zaha, Aaron yaşadığı hisleri yıllar önce tecrübe etmişti fakat işler şu an olduğu gibi yolunda gitmemişti. 2013 yılında Manchester United’a transfer olan yıldız isim forma şansı bulamamıştı ve Manchester kariyerini Crystal Palace ve Cardiff formalarını kiralık olarak giyerek tamamlamıştı. Manchester’dan tekrar evine dönen Zaha’nın adı Arsenal ile anılıyor.

Leave a Comment