Walker’ın gözü Şampiyonlar Ligi’nde!

Manchester City’nin başarılı sağ beki Kyle Walker, Şampiyonlar Ligi zaferinin kulüp için bir sonraki ilerlemede fırsat yaratacağını söyledi.

Manchester City, 2011 yılında 35 yıllık kupa hasretini sonlandırdıktan sonra günümüze kadar 11 yerel kupa kazanma başarısı gösterdi. Yüksek bonservisli transferleriyle sürekli gündem olmayı başaran City için artık tüm beklentiler Şampiyonlar Ligi’ne doğru çevrildi.

Manchester City’nin İngiliz sağ beki Kyle Walker, Şampiyonlar Ligi hakkında düşüncelerini belirtti. Walker, “Muhtemelen bu konuyu Manchester City’e geldiğim zaman konuşsaydık, Premier Lig kupasını daha büyük olarak tanımlardım. Çünkü o zamanlar şampiyonluğun tanımını bilmiyordum. Şimdi dönüp baktığım zaman bu başarılardan fazlasıyla elde ettim ve kendi adımdan ziyade tüm takım için bunu söyleyebilirim. Eksik kalan bir kupa kaldı ve bunu sonuna kadar giderek elde etmek istiyoruz. İçinde bulunduğumuz durum biraz garip gelebilir fakat Guardiola yönetiminde çıktığınız her maçı kazanmak zorundasınız. Bundan dolayı her maçı kazanmak için kendimizi motive ediyoruz. Bir bütün olarak takımımızın, oynama şeklimizin ve felsefemizin bizi turnuvada olmak istediğimiz yere, yani finale götürecek şekilde olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Kyle Walker sözlerine Lyon’u hafife almaları konusunda uyarılar bulunarak devam etti. Walker, “Bence yaptıkları şey gerçekten inanılmazdı. Kadro yapısı olarak belki rakiplerine oranla daha eksik bir takımlar ama sahada gerçekten kazanmak için bulunuyorlar. Onları hafife almamalıyız ve kendi oyunumuzu sonuna kadar götürmeliyiz” diye konuştu.

Leave a Comment