Vladimir Coufal transferi sona yaklaştı!

Slavia Prag sağ beki Vladimir Coufal, West Ham’a transferi için Londra’da sağlık kontrollerinden geçecek. 28 yaşındaki sağ bek için West Ham kasasından 5 milyon sterlin eksiltecek.

Savunma hattını güçlendirmek isteyen Hammers patronu David Moyes, stoper transferlerindeki başarısızlığın ardından rotasını Çekya’ya çevirdi. Sağ bekte yaşanılan sakatlık sorununa çözüm arayan Moyes, Slavia Prag forması giyen Vladimir Coufal’ın transferine onay verdi. James Tarkowski ve Wesley Fofana için yoğun mesai harcayan West Ham yönetimi taraftarların yoğun baskısına rağmen başarılı olamadı. James Tarkowski’nin Burnley’den ayrılmaması ve Wesley Fofana’nın Leicester’a transfer oluşu West Ham’ı transferde devre dışı bıraktı. Sağ bek rotasyonunda sakatlıklarla boğuşan Moyes, çareyi Slavia Prag forması giyen Vladimir Coufal ile buldu.

Transferin perde arkası gizliliğini korurken Slavia Prag Başkanı Jaroslav Tvrdik, sosyal medya aracılığıyla Coufal’ın West Ham’a transferini doğruladı. Sky Sports’ta yer alan haberde West Ham’ın Vladimir Coufal transferi için 5 milyon sterlin harcayacağı bildirildi. 2018 yılında Slavia Prag’a transfer olan ve takımıyla 2 lig şampiyonluğu yaşayan Coufal, geçtiğimiz sene oynanan ve İngiltere’ye karşı zafer elde eden Çekya kadrosunda dikkat çekmişti.