Villa patronu Dean Smith, takımını ve gündemi değerlendirdi!

Aston Villa baş antrenörü Dean Smith, düzenlediği sanal basın toplantısında oyuncularının uluslararası performansları, Brighton maçı ve daha fazlası hakkında konuştu.

Bodymoor Heath’deki Medya Merkezi’nde bulunan Aston Villa patronu Dean Smith, oyuncularının son performanslarını ve durumlarını değerlendirdi. Smith, “Jack Grealish oyununun zirvesinde ve ondan gerçekten memnunum ve onunla gurur duyuyorum. Onun adına her şeyden çok memnunum çünkü çok çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. Bence Aston Villa’daki herhangi birinin daha önyargılı fikirleri olur ve bir süredir böyle performans gösterdiğini ona söylerdi. Aslında İngiltere-İrlanda maçını izlemedim çünkü diğer oyuncularımızdan birinin Avrupa Play-off’larında daha büyük bir maçı vardı, John McGinn Sırbistan’a karşı oynuyordu. O maçı izledim ve penaltılara gittiklerini gördüm. Euro’ya geçtikleri için Steve Clarke ve İskoçya’ya tebriklerimi sunuyorum. Takım içi sakatlıklara gelirsek Tom Heaton birkaç dakika oynadı. Burnley 23 yaş altı takımına karşı oynadı ve geçen hafta kendi aramızda oynadığımız bir maçta yer aldı. Birkaç dakikaya daha ihtiyacı var ama her gün ilk takımla antrenman yapıyor. Wesley Moraes biraz geride ama biraz topla oynamaya ve gücünü artırmaya başladı. Katılabilmesi için onu hızlandırmaya çalışıyoruz. Bjorn Engels bir uyluk sakatlığı geçirdi ve henüz bizimle antrenman yapamadı, ne de yan gerginliği olan Fred Guilbert. Kortney Hause’in bugün antrenmda yer alacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“EĞER GEREKİRSE BEŞ DEĞİŞİKLİK İÇİN ADIM ATMALIYIZ”

Oyuncularının yaşanılan yoğun süreç içindeki düşüncelerini ve refahını uzun zamandır incelediğini belirten Smith, bu konuda çalışmalarını sürdüreceğini de vurguladı. Smith, “Dün bir toplantı yaptık ve her yöneticinin bireysel duyguları hakkında uzun uzun konuştuk. Ben sadece teknik adamım ve gidebilirim, eğer oyuncu refahı bir sorun haline gelirse, o zaman bu bir problemdir ve oyuncu değişikliklerini artırmanız gerekir. Fikstür planlamasına bakmanız gerekir. Şu anda oyuncularımdan, oyuncu refahının bir sorun olduğunu öne süren herhangi bir eğilim görmüyorum. Oyuncularımla her zaman konuşurum, onlar için en iyisini istiyorum ve onlara bakmak istiyorum. Yaptığımız şey bu. Eğer bu konuda bir görüşme gerekiyor, yapılmalı. Şu an için bir problem göremiyorum fakat olursa, kesinlikle yapılmalı” dedi.

“KESİNLİKLE ZOR BİR MAÇ OLACAK”

Hafta sonu oynanacak olan Brighton maçı hakkında da konuşan Dean Smith, “Gerçekten zor bir oyun bekliyorum çünkü oyunlarının çoğunu izledim, istatistiklerine baktım ve bu istatistiklerin çoğu ilk yarıda yer alıyor. Bu istatistiklerle bekledikleri galibiyetlere sahip değiller. Üçte bir oynama anlamında modern bir futbol takımı. Çok iyi oyuncuları var ve kesinlikle elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Villa Park’ta iyi bir sonuç almalıyız çünkü son iki sonucumuz iyi olmadı. Gerçekten iyi bir futbol takımıyla karşı karşıyayız” diye belirtti.