Villa Matty Cash’i duyurdu!

Aston Villa, Nottingham Forest’tan Matty Cash’i kadrosuna kattı. Nottingham Forest’ın oyuncunun bonservis bedelinden 16 milyon sterlin kazandığı düşünülüyor.

Defans hattına güncelleme getirmek isteyen Aston Villa, Nottingham Forest forması giyen ve geçtiğimiz sezon adından sıkça söz ettiren Matty Cash’in transferini tamamladı.

Transferi sosyal medya gönderisiyle onaylayan Matty Cash, “Aston Villa’da beş yıllık bir anlaşma imzaladığım için kesinlikle mutluyum. Çocukluğumdan beri Premier Lig’de oynamak her zaman hayalini kurduğum bir şey, gerçekten bir hayal gerçekleşiyor. Ekiple buluşmak, kulüp etrafındaki herkesle ve taraftarlarla tanışmak için sabırsızlanıyorum!” ifadelerini kullandı.

Cash’e yakın bir kaynak Sky Sports’a, Villa patronu Dean Smith’in, Forest’tan taşınması kararında büyük bir faktör olduğunu ve 23 yaşındaki oyuncunun Premier Lig’de oynama ihtimalinden heyecan duyduğunu söyledi. Transferin ardından kameların karşısına geçen bir başka isim ise Aston Villa patronu Dean Smith oldu. Transferi değerlendiren Smith, “Matty’yi Villa’ya davet etmekten mutluluk duyuyoruz ve İngiltere’nin en parlak genç oyuncularından birini elde ettiğimize inanıyoruz. Genç bir oyuncu için mükemmel bir oyun siciline sahip ve kolayca yerleşeceğine, hızlı gelişimini devam edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.