Vieira: “Zor olacağını biliyoruz!”

Anfield’da Liverpool ile karşılaşacak olan Crystal Palace menajeri Patrick Vieira, katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Büyük rakiplere karşı gösterdikleri performans ve planları hakkında Patrick Vieira: “City’ye karşı oynadığımız maçta disiplinliydik, iyi organize olduk ve takım olarak iyi savunma yaptık. O golü atabileceğimiz ana kadar onları hayal kırıklığına uğratmayı başardık. Bu takımlara karşı topa sahip olmak zor. Bunu kabul ediyoruz ve oyundan bir şeyler almak istiyorsak takım olarak iyi çalışmamız gerekecek. Bu tamamen nasıl gerçekten disiplinli olabileceğimiz, nasıl iyi çalışabileceğimiz ve bize zarar verebilecekleri bu tür alanları nasıl kapatabileceğimizle ilgili. Bunu iyi bir şekilde yapmayı başarırsak, cesur olmak ve bu fırsatları değerlendirmek bizim için önemli olacak. Anfield’a gitmek ve 90 dakika savunma yapmak zor olacak. Oyunumuzu oynamalı, fırsatlar yaratmaya ve goller atmaya çalışmalıyız.”

Arsenal maçının ardından Liverpool’a karşı daha iyi bitiriciliğe sahip olmaları gerektiğini belirten Patrick Vieira: “Bu tür takımlara karşı risk almak önemlidir. Pozisyon dışında iyi performans göstermeliyiz, 90 dakika boyunca zor dönemler geçireceğimizi kabul etmeliyiz. Her şey sabırlı olmak ve onları incitmek için doğru anı beklemekle ilgili. İleride iyi iş çıkaracak oyuncularımız olduğunu biliyoruz, ancak oyunun diğer tarafı bir takım olarak iyi savunma yapıyor ve gol yememek için çok çalışıyor. Bu fırsatları doğru şekilde değerlendirmeliyiz. Arsenal’e karşı oynadığımız oyuna bakın, iki net şansımız vardı. Bu oyun daha farklı olacak.”

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/