Vieira: “West Ham’ın izlediği yolu takip etmeliyiz!”

Crystal Palace teknik direktörü Patrick Vieira, hafta sonu karşılaşacakları West Ham maçı öncesi kameraların karşısına geçti. Basın toplantısına katılan Fransız teknik adam, rakibi hakkında olumlu düşüncelerini açıkladı.

Sezona harika bir başlangıç yapan ve geçtiğimiz sezon gösterdiği performansı sürdüren West Ham hakkında olumlu açıklamalarda bulunan Patrick Vieira, rakibinin yaptığı işe saygı duyduğunu ve takdir ettiğini belirtti. Vieira, “Gerçekten sağlamlar, gerçekten her anlamda çok iyiler. Rekabet edebilecek fiziksel güce sahipler. Hızları olağanüstü ve gerçekten iyi yetenekleri var. Bu takım gerçekten çok iyi kurulmuş. Geçen sene iyi performans göstermelerine ve lige bu sezon olduğu gibi başlamalarına hiç şaşırmadım. David oldukça uzun süredir bu oyunun içinde; ligi herkesten daha iyi biliyor” dedi.

West Ham’ın golcü oyuncusu Michail Antonio hakkında da olumlu fikirlerini saklamayan Vieira, “Bunun sadece onunla ilgili olduğunu düşünmüyorum, West Ham’ın şu anda oynama şekliyle ilgili. Her departmanda gerçekten güçlüler, gerçekten iyi oynuyorlar, gol atıyorlar. O açıkçası çok iyi bir oyuncu ama etrafındaki oyuncular kendisini ifade etmesine izin vermek için gerçekten iyi bir iş çıkarıyor. Bireye değil, takıma odaklanacağız. Oraya iyi bir oyun planı ile gideceğiz ve kendimizi ifade etmeye çalışacağız. Kendi gücümüze göre oynamalıyız” diye konuştu.

West Ham değerlendirmesinin ardından takımı hakkında yorumlarda bulunan Patrick Vieira, takımının West Ham ile aynı yoları kat etmesi gerektiğini vurguladı. West Ham örneğiyle düşüncelerini aktaran Vieira, “Sezon öncesi ilk maça ve Watford’a karşı kendimizi nasıl ifade ettiğimize baktığınızda elbette gelişme var. Açıkçası futbol maçlarını kazanmak için gol atmanız gerekiyor. Yeterince şans yaratıp yaratmadığımızı, ceza sahasına yeterince oyuncu soktuğumuzu görmek önemli. Bu ayrıntıları iyileştirmemiz gerekiyor, ancak genel olarak gol atmak için yeterince şans yarattık. West Ham, bugün elde ettiği sonuçları son birkaç yıla borçlu. Bunun için bir zaman ve adaptasyon süreci gerekiyor. Kadroda tutarlılık var, çok fazla rotasyon yok. Bence her kulüpte takımı oluşturmak için zamana sahip olmak istersiniz, bunu sağladıkları için geldikleri konum burası. Şu anda nerede olduğumuzu biliyoruz, nereye gitmek istediğimizi biliyoruz. Oldukça iyi olan birkaç oyuncumuz takıma geri geldi, kadroyu geliştireceğiz ve Premier Lig’de rekabet edebilecek kadar güçlü olacağımızı düşünüyorum. Gelecekten beklentimiz bu yönde ilerliyor” diye konuştu.

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/