Vieira: “Tüm zorluklara rağmen hazırız!”

Crystal Palace menajeri Patrick Vieira, yeni takımıyla çıkacağı ilk Premier League maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Crystal Palace ile ilk maçına Chelsea karşısında çıkmaya hazırlanan Vieira, çeşitli konulara değindi.

İlk olarak yeni takımıyla oluşturmak istediği düzenin ve kurulmak istenen yapının zamana ihtiyacı olduğuna değinen Vieira, “Çoğu oyuncunun zamana ihtiyacı var. Bir yönetici olarak fikirlerimi yerine oturtmak elbette daha uzun sürebilir. Oldukça iddialıyız, performans göstermek istiyoruz, bu seviyede rekabet etmek istiyoruz. Gerçekten olumlu bir yoldayız. Hazırlık maçlarındaki oynama şeklimiz ile sezon öncesine iyi bir şekilde başlamamız, birkaç galibiyet ile bize güven veriyor. Aynı zamanda bunun gerçekten zor olacağını da biliyoruz. Ama rekabet etmek istiyoruz. Oldukça iyi bir uyum dönemi geçirdim, çok çabuk uyum sağlamama yardımcı olan gerçekten iyi insanlarla çevriliyim. İlk günden beri her şey harika. Bu, şimdiye kadarki en zor yönetim mücadelem. New York veya Nice’de olduğumdan farklı bir şekilde, buradaki bu meydan okuma zor olacak ama sevdiğim şeyi yapmak için doğru kulüpte olduğuma inanıyorum. Açıkçası çevremdeki zorluklara karşı hazırım” dedi.

Vieira: “Chelsea harika bir kadroya ve menajere sahip!”

Kişisel deneyimleri ve takımının durumunu değerlendirmesinin ardından oynanacak zorlu maça geçen Fransız menajer, Chelsea hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Chelsea’nin çok özel bir kadroya ve menajere sahip olduğunu hatırlatan Vieira, “Thomas Tuchel, Avrupa’nın en büyük menajerlerinden biri, çevresinde gerçekten güçlü bir takım var. Chelsea harika futbol oynuyor ve bizim için zorlu bir maç olacak. Ama dediğim gibi biz buna hazırız, kendimize inanıyoruz ve karşılaşacağımız zorluklara hazırız. Bu futbol kulübünün bazı değerleri var. Bence bu takımın son birkaç yılda Premier Lig’de kalmak için mücadele etme biçimine baktığınızda, sıkı çalışma futbol kulübünün DNA’sının bir parçası. Bu sürekli elimizde tutmamız gereken bir şey. Oyunla ilgili sahip olduğum vizyonu uygulamak benim için çok önemli. Futbol kulübümüzde heyecan verici genç oyuncularımız var ve onların yapabileceklerini bildiğim seviyede oynamalarını sağlamak çok değerli. Umarım iyi futbol oynamamıza yardımcı olabilirim” diye konuştu.

Son olarak kadrosunun durumuna ve sakatlıklara değinen Patrick Vieira, “Hepimiz uzun vadeli sakatlıkları biliyoruz. Şu ana kadar herkes iyi hissediyor ve sezona başlamaya hazır. Bu öğleden sonra son antrenmanımızı yapacağız ve Joachim Andersen ilk maçın kadrosunda olacak. Michael Olise daha iyi hissediyor ve önümüzdeki iki hafta içinde sahada çalışmaya başlayacak. Luka Milivojevic ise Chelsea maçında bizimle olmayacak. Son birkaç gündür kişisel sebeplerden dolayı yanımızda değil” diye belirtti.

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/