Vieira: “Savunmada daha iyiyiz!”

Watford maçı hazırlıklarını sürdüren Crystal Palace menajeri Patrick Vieira, maç için katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bu sezondan çıkardıkları hakkında Patrick Vieira: “Geçtiğimiz yaz yeni bir kulübe, yeni bir kadroya geldim. Destek gerçekten çok iyi. Personel grubuyla birlikte takımımızın kalitesini artırmak için yapabileceğimiz daha çok şey var. Gerçekten bizim için iyi bir sezon oldu ama henüz bitmedi ve sonunda sezonu gözden geçireceğiz. Oyunların kalitesine ve hangi alanları geliştirmemiz gerektiğine bakacağız.”

Roy Hodgson hakkında Patrick Vieira: “Taraftarlarımızın onu nasıl karşılayacağına dair hiçbir şüphem yok. Bu futbol kulübüne çok şey verdi. Bu tür bir istikrar sağladı, Premier Lig takımı olmak için ihtiyacınız olan türden bir istikrar. Gerçekten işlerin zor olduğu zamanlarda takımı ligde tutmayı başardı. Burada harika bir iş çıkardı. İyi bir lig tecrübesine sahip oyuncularla geldim ve bu, genç oyuncuları getirmeme ve potansiyeli en üst düzeye çıkarmak için denge bulmama izin verdi. Sağlam bir temele sahip olduğunuzda, her yeni menajere bir şans verirsiniz, Hodgson bunu sağladı.”

Gol yememe performansları hakkında Patrick Vieira: “İstediğimiz ve üzerinde çalıştığımız şeyin tutarlılığı bu. Maç kazanmak istiyorsanız, gol yemezseniz daha iyi bir şansınız olur. Sezon başında bunun üzerinde çok durmuştuk. Bu bizim üzerinde yoğunlaştığımız bir konu, defansif anlamda daha iyiyiz. Kanat oyuncularımız Zaha topa sahip olmak için çok çalışıyor. Jordan da diğer tarafta çalışıyor. Takım olarak bu alanda gelişim gösteriyoruz.”

Watford’un kümede kalma mücadelesi hakkında Patrick Vieira: “Matematiksel olarak her şey olabilir, bu yüzden umut varken savaşmalarını bekliyorum. Çok çalışmalarını bekliyoruz. Bu pozisyona geldiğinizde oyuncular kariyerleri için oynuyorlar ve bazıları sezon sonunda farklı fırsatlara sahip olmak için oynuyor. Kendimizi ifade etmemiz için çok fazla alan olmayacak, hızlı bir oyun bekliyoruz.”

Takımından bahseden Patrick Vieira: “Bu hafta herkes antrenman yaptı ve sahada bireysel antrenmanını takip eden tek kişi Nathan Ferguson. Umarım sezon bitmeden grupla antrenman yapar. Ama hedefimiz bu değil, sadece sezon bitiminden önce onu maç günü kadrosuna geri almak iyi olabilir. Zamanla tüm takımla antrenman yapmasını istiyoruz, böylece sezon öncesine tam olarak hazır olacak.”

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/