Vieira: “Onları çok iyi savunmamız gerekecek!”

Zorlu Manchester City deplasmanına çıkmaya hazırlanan Crystal Palace patronu Patrick Vieira, oynanacak maç için basının karşısına çıktı.

Geçtiğimiz yıl Manchester City deplasmanında aldıkları galibiyetin hatırlatılması üzerine konuşan Patrick Vieira: “Bu elbette olumlu bir hatıra ama o maç artık geçmişte kaldı ve tekrar bu tür bir performansa ihtiyacımız var. Elbette bizim için zorluk şu: Aynı tür performansı tekrar edebilir miyiz? Oyun net olacak, topa sahip olacaklar, gerçekten iyi anları olacak ve her şey bu anları nasıl yönettiğimizle ilgili olacak. Onları çok iyi savunmamız gerekecek, bundan yana hiç şüphe yok. Roller ve sorumluluklar ise aynı şekilde çok önemli, ne yapmamız gerektiği konusunda onlara karşı net olmalıyız. Belki de yeterli olmayabilir ama oraya gidip rekabet edeceğiz. Sezonun ilk maçından bu yana rekabet etmek, zor dönemleri yönetmek ve bireysel kalitede fırsatlar yaratmak için istikrarlı bir şekilde ilerleme kaydediyoruz.”

Wilfried Zaha hakkında Patrick Vieira: “Saha içinde ve dışında futbol kulübünde bulunduğumdan beri ona karşı dürüst olmak harika. Sorumluluk alıyor ve her gün denemek ve gelişmek için çok çalışıyor. Her şekilde gayet iyi gidiyor.”

Zaha’nın geleceği hakkında konuşan Patrick Vieira: “Geçen yıl çok fazla spekülasyon vardı ama bence onun kalitesi nedeniyle her zaman transfer dönemlerinde bu tür konuşmalar yapacaksınız, bu nedenle doğal olarak bununla başa çıkmalıyız. Sezona çok iyi başladı ve takım iyi oynadığında parlayacak yetenekli oyunculardan biri.”

Zaha’nın gelecek yaz ücretsiz olarak takımdan ayrılma ihtimali hakkında Vieira: “Saha içinde ve dışında bizim için çok önemli bir oyuncu. Taraftarların ona gösterdiği sevgiyi görebilirsiniz. Sistemin içinden geldi ve bu futbol kulübünde olmayı seviyor, bunun değişmesi için ortada hiçbir neden yok.”

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/