Vieira: “Maçı dört gözle bekliyorum!”

Crystal Palace menajeri Patrick Vieira, efsanesi olduğu Arsenal’e karşı çıkacağı maç için hazırlıklarını sürdürürken maç için düzenlenen basın toplantısında görüşlerini paylaştı.

Kadro durumu hakkında Patrick Vieira: “Tüm oyuncular uluslararası mücadelelerinden herhangi bir sorun yaşamadan geri döndüler ve hepsi formda. Sahaya çıkmaya hazır gözüküyorlar. (Eberechi) Eze de formda ve iyileşiyor. Kolektifte yer alıyor ama biz onu riske atmak istemiyoruz. Onun döneceği tarihi aklımızda belirleyip baskı yaratmak istemiyoruz.”

Newcastle’ın devralınması hakkında Vieira: “Newcastle futbol kulübü için iyi bir haber, Newcastle taraftarları için iyi bir haber ve Newcastle şehri için de iyi. Onlar adına mutlu olmalıyız. Son birkaç yıl bu konularla geçti ve onlarla artık başa çıkmalıyız.”

Arsenal karşı Emirates Stadyumu’na çıkacak olması hakkında Vieira: “Gerçekten dört gözle bekliyorum. 9 yıl boyunca Arsenal’de oynama şansım oldu, futbol kulübüne çocukken geldim ve erkek olarak ayrıldım. En iyi futbolumu her zaman orada oynadım. Duygusal olacak ama bunu bir kenara koyacağım. Bu maç sadece iyi performans göstermek ve puan almaya çalışmakla ilgili. Benim özelimde olan her şey maçın ötesinde, maçtan ayrı bir durum.”

Arsenal hakkında Vieira: “Bence bunları konuşmak kulübün içindeki insanlara düşüyor, dışarıdan oranın nasıl olduğu hakkında yorum yapmayı doğru bulmuyorum. Orada neler oluyor, içeride neler olup bitiyor bilgimiz yok ve bilgi yokken böyle uzaktan konuşmak zor oluyor. Bundan dolayı yorum yapmak istemiyorum.”

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/