Vieira: “Kadroyu geliştirmeye çalışıyoruz!”

Zorlu Liverpool maçına hazırlanan Crystal Palace menajeri Patrick Vieira, oynanacak maç için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Takım haberleri hakkında Patrick Vieira: “Jordan Ayew kadroya geri döndü, hafta sonu için müsait gözüküyor. James McArthur ve James Tomkins ise sakatlıkları nedeniyle aramızda olamayacak. Durum bundan ibaret.”

Kaleci performansları hakkında Patrick Vieira: “Jack Butland adına gerçekten çok mutlu oldum çünkü Brighton o maç gerçekten iyi bir oyun çıkardı. Sahadan bir puan aldık ve bu onun oyun tarzından dolayıydı. İlk yarıda bizi oyunda tutmak için harika kurtarışlar yaptı. Bu futbol kulübündeki kalecilerimizden gerçekten çok memnunum. Her zaman bir rekabet olmuştur ve forma için olmaya devam edecek gibi gözüküyor. Vincente Guaita pozisyonunu asla hafife almayan bir isim, antrenmanlarda her zaman çok çalışır. Futbol kulübünde birçok pozisyonda rekabet var, bizim istediğimiz de tam olarak bu.”

Transfer haberleri hakkında Patrick Vieira: “Kadroyu geliştirmeye çalışacağız, bunu yapamazsak oyuncuları bireysel olarak geliştirmeye çalışacağız, böylece birlikte çalışabilelim, birlikte ilerleyebilelim.”

Aaron Ramsey hakkında Patrick: “İsimlere girmek istemiyorum. O gerçekten güçlü bir oyuncu ve birçok seçeneğe sahip olacaktır, daha fazlasını söyleyemem.”

Christian Benteke’nin geleceği hakkında Patrick Vieira: “Bence burada bizimle birlikte kulüpte kalacak. Yapmaya çalıştığımız şeyin özel bir parçası. Christian bir Crystal Palace oyuncusu ve burada olduğu için mutluyum.”

Jean-Philippe Mateta hakkında Patrick Vieira: “Spekülasyonların çok olduğu bir dönemden geçiyoruz. Benim için önemli olan oyuncular ve sahadaki tepkilerinden memnunum. Maçlar kazandıkça ve fiziksel olarak iyileştikçe güvenini artırıyoruz. İyi bir oyuncu olduğunu biliyoruz.”

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/