Vieira: “Her şey performansımızı korumakla ilgili!”

Sahasında Wolverhampton’ı konuk etmeye hazırlanan Crystal Palace’ta menajer Patrick Vieira, oynanacak maç için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini ifade etti.

Manchester City karşısında alınan özel galibiyetin ardından performans seviyelerini kaybetmemeleri gerektiğini vurgulayarak sözlerine başlayan Vieira, “Geçtiğimiz hafta oynanan Manchester City maçı, futbol kulübümüz için özel bir gündü. Takım Manchester City’e karşı oldukça iyi bir performans sergiledi, ancak mesele bu performansları korumakla ilgili. Ana odak noktamız sadece bu. Tek maçlık bir hikayenin peşinde değiliz. Tek isteğimiz bu görüntüyü devamlılık ile korumak” dedi.

Takım performansını yorumladıktan sonra bireysel isimlere yönelen Patrick Vieira, geçtiğimiz yaz Chelsea’den kiralık olarak Palace kadrosuna katılan Conor Gallagher hakkında ayrı bir parantez açtı. Vieira, “Onun adından bu kadar söz edilmesi gayet iyi bir durum. Bizim için gösterdiği performans onu daha farklı boyutlara itiyor ve onu milli takım için aranan bir oyuncu haline getiriyor. Bunlar çok önemli, özellikle bizim için nasıl bir performans gösterdikleri her oyuncumuz için çok özel şeyler yaratıyor. Oyuncularımız istediklerini elde edemediklerinin farkındalar ve daha çok çalışıp kendilerini tekrar kanıtlamak istiyorlar. Elbet bir gün hak ettiklerinin karşılığını alacaklar” diye konuştu.

Son olarak Wolves maçı hakkında konuşan Vieira, “Son haftalarda harika bir ritim buldular, inanılmaz bir serinin içindeler ve rakiplerine karşı kolay kolay pes etmiyorlar. Biz de özel bir dönem geçiriyoruz ve her zaman dediğim gibi sistemimizi, kendimizi sahaya yansıtmak için çaba gösteriyoruz. Keyifli ve dengeli bir maç olacağını düşünüyorum. İki takım da birbirine sıkıntı yaratmak isteyecektir” dedi.

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/