Vieira: “Hemen toparlanmak istiyoruz!”

Crystal Palace menajeri Patrick Vieira, Leeds United deplasmanı için düzenlenen basın toplantısında görüşlerini açıkladı.

Eberechi Eze hakkında Patrick Vieira: “Bence taraftarların favori oyuncularından biri ve gayet iyi gidiyor. Ancak şunu anlamalıyız ki bir oyuncu rekabetin dışında yedi ay kaldığında, elinden gelenin en iyisini yapması zaman alacaktır. İyi çalışıyor, çok çalışıyor ve her hafta ilerleme kaydediyor, yani bu iyi. Ama ilk birkaç ay ondan çok bir şey beklememeliyiz. Onun sahada olması güzeldi. Aynı zamanda daha gidecek çok yolu olduğunu biliyoruz ama ileriye doğru bir adım attı ve onun için Premier Lig’de yer almak oldukça güzel.”

Aston Villa maçı ve ondan sonrası hakkında Patrick Vieira: “Oyunu nasıl oynamak istediğimiz konusunda her zaman net olduk. Takım olarak geliştirmemiz gereken birkaç bölüm olduğunu biliyorduk. Villa’ya karşı oynadığımız maç yeterince iyi değildi. Oyunumuzu geliştirmek için üzerinde çalışmamız gereken kısımları biliyoruz ve sonucu almak için Villa’ya karşı yeterince doğru şey yapmadık. Her zaman hemen oynamak, toparlamak ve daha iyi oynamak istiyorsun. Leeds United maçı doğru zamanda geliyor, biz sadece tekrar ayağa kalkmak istiyoruz.”

Leeds United hakkında Patrick Vieira: “Leeds’in oynama şekli gerçekten zorlu. Açıkçası, sıkışık fikstürde çok fazla enerji gerektiren maça çıkmak gerçekten zor. Ama maçlara baktığınızda, gol atabilecekleri yerlerde şanssız olduklarını düşünüyorum, beklentilerin altında kaldıklarını biliyorum. İşler yolunda gitmiyor ama bu sahip oldukları enerjiyi ve kaliteyi azaltmıyor. İyi bir takım ve iyi bir taraf olduklarına inanıyorum. Belki şu anda ellerinden gelenin en iyisini yapmıyorlar ama oraya gitmeli ve Aston Villa’ya karşı olduğundan daha iyi oynamaya çalışmalıyız.”

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/