Vieira: “Hafta sonu için korkumuz yok!”

Cyrstal Palace menajeri Patrick Vieira, zorlu Liverpool maçı öncesi takımını ve hafta sonu oynanacak zorlu maçı değerlendirdi. Basın toplantısında olumlu mesajlar veren Fransız teknik adam, yeni transferi Odsonne Edouard’dan da övgüyle bahsetti.

Forvet hattı hakkında Patrick Vieira: “Edouard için gerçekten iyi bir başlangıçtı. Gelip iki gol atmak özgüveni için gerçekten iyi. İlk maçınızda sahaya çıkıp iki gol atmaktan daha iyi bir şey yoktur. Ama bu bir süreç, bir takım ve sahip olduğumuz forvetlerden gerçekten memnunum. İlk 80 dakikada Christian’ın yaptıklarını görmezden gelmek istemiyorum. İki oyuncunun da birlikte oynayabileceğine inanıyorum ve ikisi de dokuz numaralı pozisyonu seviyor. Edouard kanat oyuncusu olarak oynayabiliyor ve çizgi arasında da görev alabiliyor. Eskiden yaptığı buydu ve Fransa’da gençken birkaç kez kanat olarak forma giydi. Hafta sonu kimin oynayacağını henüz bilmiyorum. Gerçekten 80 dakika boyunca Christian’ın performansından çok memnun kaldım. Bir karar vermek için hala zaman var ve son kararı yarın sabah vereceğim.”

Anfield ve Liverpool hakkında Vieira: “Anfield’a gitmek gerçekten zor olacak ama korkumuz yok, Avrupa’nın en iyi takımlarından biriyle oynamanın heyecanı var. Zor olacak, ama maçı gerçekten sabırsızlıkla bekliyoruz. çünkü bu takımlara karşı kendimize meydan okumak istiyoruz. Sanırım sadece Premier Lig’deki değil, Avrupa’nın en büyük takımlarından birinden bahsediyorsunuz. Liverpool’un son birkaç yıldaki rekoruna bakarsanız en iyilerden oldukları gayet ortada. Güçlerini, ön oyuncularının kimlerden oluştuğunu biliyoruz. İstedikleri her şeyi yapabilirler. Onları iyi tanıyoruz. Hafta içi veya hafta sonu gösterdikleri performanslarına şaşıramayız. Sadece sahaya çıkıp performans göstermeliyiz ve onlara problemler yaşatmalıyız, çünkü sömürebileceğimiz eksileri var. Bunu kullanmak için cesur olmalıyız ve oyundan bir şeyler elde edebileceğimizi düşünerek oraya gitmeliyiz. Eğer oraya gittiğimizde 90 dakika savunmayı düşünürsek gol atarlar çünkü bunu yapabilecek kapasiteye sahipler. %100 inanca ve güvene ihtiyacımız var. Sadece onlara odaklanamayız, kendimizi de düşünmeliyiz.”

Tottenham’a karşı gösterilen performans hakkında Patrick Vieira: “O maçın olumlu yanı, önceki oyundan daha iyiydik. Hala gelişmeye ihtiyaç var ama her zaman söylüyorum, elimizdeki kadroyla Premier Lig’de oynayabiliriz. Bence her maçta rekabet etmemize izin veren bir kadromuz var. Maç kazanmak her zaman iyidir çünkü bu size ne yapmaya çalıştığımız ve oynamak istediğimiz oyun hakkında daha fazla güven ve inanç verecektir. İyi bir maç çıkardık evet ama bu performansı tekrar edebilir miyiz? Bu bizim imtihanımız. Bunu görmek istiyoruz.”

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk