Vieira: “Farklı bir mücadele olacak!”

Brentford’a konuk olmaya hazırlanan Crystal Palace menajeri Patrick Vieira, maç için organize edilen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Nathan Ferguson sakatlık durumu hakkında Patrick Vieira: “Nathan’ın dizlerinde üzgünüz ama sakatlık anlamında bir gerileme var, bu yüzden beş ila altı hafta arasında sahalardan uzak kalacak. Takımla sahaya geri dönmek için çok çalıştığı için bu çok yazık. Ama ona geri dönmesi için gereken desteği vereceğiz. Onun için zor bir dönem ama sahaya geri dönmesi için gereken sevgiyi ve ilgiyi ona göstereceğiz.”

Wilfred Zaha’nın geleceği hakkında Patrick Vieira: “Bizimle kontratı var, yani bu formayı giymekten ve iyi performans göstermekten mutlu olduğu anlamına geliyor. Bence onun için en iyi olan şey, etrafındaki oyuncuların omuzlarındaki baskıyı almak için sorumluluk sahibi olması, herkes ona yardımcı olmak için çok çalışıyor. Olumlu olan takım performansına sahip olmak, oyun tarzımız kendini ifade etmesine izin veriyor. Her şey güzel gözüküyor.”

Brentford ve Christian Eriksen’in futbola geri dönüşü hakkında Patrick Vieira: “Bu, son maçtan farklı bir mücadele olacak. Ne bekleyeceğimizi biliyoruz ve buna hazır olmalıyız, deplasmanda oynaması çok zor bir takım. Eriksen’in gelişimi ise mutlu bir hikaye. Onu tekrar sahada görmemizin zevk alabileceğimiz bir şey olduğunu düşünüyorum. Oyunu seviyor ve sahaya geri dönmesini, her şeyi yapmasını herkes gibi bizler de destekliyoruz. Sevdiği şey için çaba gösteriyoruz, hepimizin mutlu olabileceği bir şeye tanık oluyoruz.”

Thomas Frank hakkında Patrick Vieira: “Takımı bir alt ligden buraya gelip Premier Lig’de de başarılı oluyorsa, bunda elbette menajerin de payı vardır. Premier Lig’de inanılmaz bir iş çıkarıyorlar, tüm övgüleri hak eden bir isim.”

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/