Vieira: “Çok fazla karakter ve ruh gösteriyoruz!”

Arsenal maçı için basının karşısına çıkan Crystal Palace patronu Patrick Vieira, oynanacak maç ve takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sezonun ilk yarısında oynanan maç hakkında Patrick Vieira: “Orada oynadığımız maçı bence kişilikle, hatta özel bir karakterle oynadık. Oyunun temposunu dikte etmeye çalıştık. Elbette bunun kolay olmayacağını, zor olacağını biliyorduk, ancak bundan çıkarabileceğimiz şey, iyi yönetmemiz gereken kritik anlardı. Hakem düdüğü çalana kadar oyun asla bitmez. Bu, özellikle bu tür takımlara karşı sahip olmamız gereken konsantrasyonla ilgili. Başladığımız andan bugüne kadar artık çok farklı bir yerde olduğumuzu biliyoruz ama hala geliştirmemiz gereken bazı şeyler var.”

Arsenal hakkında Patrick Vieira: “Oynama ve ilerleme biçimlerine şaşırmadım. İyi bir kadroya ve iyi bir menajere sahip olduklarına inanıyorum. Şimdi nasıl oynamak istedikleri konusunda gerçekten net bir anlayışa sahipler, daha iyi futbol oynuyorlar ve kendilerine güveniyorlar. Bizim için zor olacak ama gerçekten iyi bir dönemdeyiz. Bence Arteta zor bir dönem geçirdi. Buna rağmen her zaman sakinliğini ve soğukkanlılığını korumayı başardı. Yaşanılan tüm olaylara rağmen çözümü buldu. Bütün övgüler ona ve yaptığı işe. Son zamanlarda aldığı sonuçlar gerçekten olumluydu.”

Yenilmezlik serileri hakkında Patrick Vieira: “Personel olarak bizim sorumluluğumuz oyunculara meydan okumaya devam etmek çünkü onlardan daha fazlasını istiyoruz. Daha fazlasını yapma potansiyeline sahipler. Olumlu sonuçlara sahip olmak, mutlu bir kamp geçirmemize ve daha da talepkar olmaya devam etmemize izin verdi. Özellikle taraftarlardan aldığımız destek harikaydı, bu destek seviyemizde performans göstermemize izin verdi. Böyle takımlarla oynadığımızda çok fazla karakter ve ruh gösteriyoruz.”

Wilfried Zaha ve Michael Olise hakkında Patrick Vieira: “Zaha hala sağlık departmanında, herhangi bir fark olduğunu düşünmüyorum. Yarın nasıl olacağını göreceğiz, ancak onun takımla antrenmana başlamasını düşünmeden önce birkaç gün beklememiz gerekiyor. Pazartesiye kadar vaktimiz var, umarım iyileşir ve takımla birkaç gün antrenman yapabilir. Şu an durumunu bilmiyoruz. Wilfried’in iyi yanı, çok sık sakatlanmıyor, bu nedenle bu konuda umutluyuz. Olise ayağıyla ilgili bir sorun yaşadı. Dışarıda bazı işler yapmaya hazır değil, ancak ikisinin de Arsenal’e karşı sahada olma şansları var.”

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/