Vieira: “Birbirimize çok fazla saygı duyuyoruz!”

Crystal Palace menajeri Patrick Vieira, Leeds United maçı için katıldığı basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Michael Olise’nin durumu hakkında Patrick Vieira: “Dün ve bugün izinliydik, bu yüzden yarına kadar bekleyeceğiz. Onu oyunun başında bıraktığımda yüzde 100 hissetmiyordu, durumunu yakından bir kez daha inceleyeceğiz.”

Leeds United hakkında Patrick Vieira: “Onlar iyi bir takım. Enerjiyle oynayan temposu olan bir takım. Artık farklı bir felsefeye sahip yeni bir menajerleri var ve gayet iyi gidiyorlar.”

Jesse Marsch hakkında Patrick Vieira: “O Red Bulls ile New York’taydı ve ben City’deydim. Derbide zorlu maçlarımız oldu. Bu sadece iki menajer arasındaki bir rekabet. New York’taydık ve o takımını savunuyordu. Ben de benimkini savunuyordum. Bu tamamen tutkuyla ilgili. Onu tekrar görmeyi dört gözle bekliyorum. Birbirimize çok saygı duyuyoruz.”

Manchester United’ın yeni menajeri Erik ten Hag hakkında Patrick Vieira: “Ona Premier Lig’e hoş geldin demek istiyorum, iyi günler diliyorum. Bence Ajax’a bakarsak oynama şekli olarak Şampiyonlar Ligi’nde fevkalade iyi olduğunu kanıtladı. Son birkaç yılda futbolu daha iyi geliştiren takım onlar. Ona en iyisini diliyorum.”

Geçmiş maç hakkında Patrick Vieira: “Doğru başlamadık ama ikinci yarıda daha kararlı ve beraberken daha iyiydik. Newcastle’ın rekabet gücünü yakaladık. Oyuncular oyuna başlama şeklimizden memnun değildiler. Farklı bir şekilde başlamamız gerekiyordu ve 95 dakika boyunca bunu korumalıydık.”

Selhurst Park kalabalığı hakkında Patrick Vieira: “Hiç şüphemiz yok ve evdeki atmosferimiz hakkında da hiçbir şüphem yok. Taraftarlar bize performans göstermemiz için yani gerekeni vermek için orada olacaklar ama sadece yarısını yapabilirler, diğer yarısını da yapmalıyız. Sahaya arzu ve rekabet gücüyle çıkmamız her zaman çok önemli. Bu da bize daha fazla kazanma şansı verecek.”

Premier League Hall of Fame’in bir parçası olarak resmen onurlandırılması hakkında Patrick Vieira: “Oyuncularla birlikte kariyerime ve elde ettiklerime baktığımda güzel bir akşamdı. Ailemle çevrili gurur verici bir andı.”

Kaynak: https://www.cpfc.co.uk/