Vertonghen Tottenham’ın opsiyonu kullanmasını bekliyor

Kulübe geldiği günden bu yana 250 maçta forma giyen ve takım kaptanlarından biri olan Jan Vertonghen’in Tottenham’daki geleceğinin nasıl şekilleneceği ada basınında önemli bir gündem maddesi olmaya devam ediyor.

Tottenham’ın tecrübeli savunma oyuncusu Verthongen’in sözleşmesi sezon sonunda bitecekken Belçikalı oyuncu kulübünün sözleşmedeki 1 yıl uzatma opsiyonunu kullanacağını düşündüğünü belirtti.

2012 yılında Hollanda’nın Ajax takımından transfer edilen ve Tottenham forması giydiği ilk günden itibaren oynadığı futbol, mücadele ve liderlik özellikleriyle hem taraftarların hem de tüm futbol severlerin sevgisini kazanan Belçikalı stoper Londra kulübünden ayrılmak istemediğini açıkladı.

Sözleşme durumuyla ilgili sorulan sorulara yanıt veren savunma oyuncusu; “Sözleşmem bu sezon sonunda bitecek. Ancak sözleşmede kulübümün 1 yıl uzatma opsiyonu da yer alıyor. Bence yakında bu opsiyonu kullanacaklar. Neler yaşanacağını göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Geride bıraktığımız yaz mevsimi gerçekleştirilen Dünya Kupası’nda Belçika formasıyla muhteşem bir performans gösteren ve takımının yarı final oynamasında büyük bir payı olan Vertonghen’in ismi transfer sezonunda Manchester United ile sıkça anılmış ancak herhangi bir hareketlilik yaşanmamıştı.

Belçikalı oyuncu 2016 yılında kariyer planlaması hakkında sorulan bir soruya; “Kariyerimi bu seviyelerde bitirmem pek mümkün gözükmüyor çünkü bulunduğumuz seviye yüksek bir fiziksel kalite gerektiriyor. Ancak elimden gelen her şeyi yaparak olabildiğince uzun süre fit kalıp bu seviyede oynayabilmek istiyorum. Çok fazla oyuncu Premier Lig seviyesinde 36, 37 yaşına kadar futbol oynayamıyor ama ben bunu başarabilmek için her şeyimi ortaya koyacağım, Tottenham’da çok mutluyum.” cevabını vermiş ve Tottenham’ın sembol isimlerinden biri olmak istediğini belirtmişti.