Vardy, “Hak ettiğimiz yerdeyiz!”

Leicester’ın golcü oyuncusu Jamie Vardy, takımının bulunduğu konumu hak ettiğini ve şampiyonluk yarışında kendilerini kanıtladıklarını söyledi.

Premier Lig’de ikinci sırada bulunan Rodgers’ın öğrencileri, Ekim ayında Liverpool’a kaybettikleri maçtan sonra ilk defa geçtiğimiz hafta Manchester City karşısında bozguna uğradı. Ancak Jamie Vardy, Manchester City karşısındaki aldıkları yenilgiye rağmen inançlarını diri tutmaları gerektiğini vurguladı.

Bu sezon gollerine yağmur gibi devam eden Jamie Vardy, “Yeteneğimize güveniyorduk, bu oyunda her şeyimizi sahaya yansıtmalıyız. Sanırım şu anda hak ettiğimiz yerdeyiz. Sadece gelecek maçlara odaklanmalıyız. Çok kaliteli oyunculara ve büyük bir yeteneğe sahip olduğumuzun farkındayız. Yapmamız gereken sahaya çıktığımızda elimizden gelenin fazlasını yapmak, bunu yaparsak diğer takımlara zarar vereceğimizi biliyoruz” dedi.

Liverpool’un yoğun fikstürüne rağmen sıkıntı yaşamayacağını belirten Vardy, “Her oyuncu her nerede olursa olsun sahaya çıktığında kazanmak ister, kendisini hazır görmek ister. Yolculukları bir uçakta geçiyor ve sanırım dinlenmeleri orada oluyor. Bu şekilde kendilerini hazır ve taze hissedebilirler. Elimizden gelenin fazlasını yapmak zorunda olduğumuzu biliyoruz” diye konuştu.

Leave a Comment