United yıldızları sakatlığa kurban gitti!

Manchester United patronu Ole Gunnar Solskjaer, Anthony Martial ve Jesse Lingard’ın 2-3 hafta takımdan ayrı kalacağını açıkladı. Martial ve Lingard Chelsea ve Liverpool maçlarında takımla birlikte olamayacak.

Martial ve Lingard, Paris Saint-Germain’e karşı oynanan Şampiyonlar Ligi maçında sahaya ilk 11 olarak çıkmıştı. Lingard ilk yarının son dakikalarında, Martial ise ikinci yarının hemen başında oyundan alınmıştı. Yapılan kontrollerden sonra Lingard’ın hamstring sakatlığı olduğu ortaya çıktı.

Ole Gunnar Solskjaer Chelsea ile karşılaşacakları FA Kupası maçından önce basın toplantısı gerçekleştirdi. Solskjaer oyuncularının geçirdiği sakatlıklar ve diğer oyuncuların fırsatları hakkında açıklamalarda bulundu. Solskjaer, “Şu an baktığımızda iki ya da üç hafta bizimle olmayacaklarını düşünüyorum. Onların yokluğunda Alexis ve Lukaku yer alacak ve oynayan herkes için bu bir şans. Anthony ve Jesse bizim için gerçekten iyi iş çıkarttılar. Hücum oyunumuzda onların hızları bizim için çok önemli. Romelu ve Alexis farklı yeteneklere sahip bu yüzden takımı pazartesi için bir araya getirmemiz gerekiyor” diye belirtti.

United patronu 17 yaşındaki Mason Greenwood’u kadroya dahil etmeyi umuyordu ancak genç oyuncunun sakatlık yaşamasından dolayı bu ihtimal ortadan kalktı. Genç oyuncuları hakkında Gunnar, “Mason Greenwood’un takıma katılma vaktinin geldiğini düşünüyorduk ama maalesef sakatlandı. Birkaç hafta takımdan ayrı kalacak. Şansın bazen böyle gider. Angel Gomes ve Tahith Chong onlar sahada olabilir. Hala ileriye dönük seçeneklerimiz var, Angel ve Chongy tüm hafta boyunca bizimle birlikte çalıştı” dedi.

Leave a Comment