Unai Emery merak edilen soruları cevapladı

Unai Emery, Arsenal’in Huddersfield’e karşı oynayacağı maç öncesinde medyanın karşısına geçti. Takımı hakkında önemli açıklamalarda bulunan Emery, oyuncuları hakkında merak edilen soruları cevaplandırdı.

“ÖZİL İDMANLARINA DEVAM EDİYOR”

Arsenal’in 10 numarası Mesut Özil, Tottenham ve Manchester United ile oynanan iki önemli maçta sırt ağrılarından dolayı kadro yapamamıştı. Özil’in durumu hakkında konuşan Unai Emery, “Sırtı ağrıyordu, şimdi fizyoterapi uzmanımızla çalışıyor. İdmanlarına devam ediyor, koşuyor ve topa dokunuyor. Bizimle olduğu sürece durumunu değerlendireceğiz.” dedi. Unai Emery, Mesut Özil’in Huddersfield maçında oynayıp oynayamayacağı konusunda kesin bir karar alamadıklarını vurguladı.

“KOSCIELNY KADRODA OLABİLİR”

Arsenal patronu geçen sezon Avrupa Ligi’nde Atletico Madrid’e karşı oynanan maçta büyük bir sakatlık yaşayan takımın kaptanı Koscielny’nin Huddersfield maçıyla formasını kavuşabileceğini söyledi. Emery, “Biz onunla doğru yoldayız. 23 yaş altı takımımızla iki maça çıktı. Son maçında 80 dakika sahada kaldı. Planımıza göre cumartesi günü takım kadrosunda olabilir eğer bu plan olmazsa kesinlikle Avrupa Ligi maçımızda kadroda olacaktır.” diye belirtti. Koscielny hakkında düşüncelerini ifade eden İspanyol menajer, “Deneyimli, kaliteli ve kişilikli bir oyuncu. Her oyuncuya ihtiyacımız var, onun bir sonraki adımı bizimle maçlara çıkmak.” dedi.

“HABERLER İYİ DEĞİL”

Unai Emery, Manchester United maçında sakatlanan ve oyundan çıkmak zorunda kalan Rob Holding için büyük bir sakatlık haberi beklediğini itiraf etti. Sağlık ekibinden açıklama beklediğini belirten Emery, “Bekliyoruz. Kulüp bu konuda bize haber verebilir. Şu anda haberler iyi değil ve onay bekliyoruz.” diye konuştu.

“MAÇTAN ÖNCE KARAR VERECEĞİZ”

Unai Emery, Aaron Ramsey’nin Old Trafford’da yaşadığı sakatlığı ise Holding’in sakatlığına oranla daha az hasarlı olarak ifade etti. Emery, “Bu farklı bir sakatlıktır. Rob’un sakatlığına göre daha küçük bir sakatlık, bugün antrenmandaydık dün ise oyuncular antrenman yapmadı. Yarın maçtan önce son incelemeleri yapacağız. Ramsey cumartesi için iyi olacak ya da olamayacak o zaman öğreneceğiz.” diye belirtti.

Huddersfield maçı öncesi basın toplantısında Unai Emery, Manchester United maçında Fellaini’nin Guendouzi’nin saçını çekmesine de şakayla karışık değindi. Emery, “Benim futbolculuk dönemimde olaylar farklıydı, şimdi ise 90 dakika boyunca yapılanlar herkes tarafından görülebilir. Bazı sorular sadece maç içindedir. İyi bir eylem değilse, kırmızı kart veya sarı kart alabilirler, ancak benim için sahada gerçekleşen durum oyuncular arasındadır.” dedi. Fransız genç yıldızı hakkında da şaka yapan Emery, “Bence en iyisi bir sonraki maç için Matteo saçlarını kesmeli, çözüm bu. Aynı Fellaini’nin saçlarını kesmesi gibi.” diye söyledi. Şakasını ciddiye alan basın mensuplarına ise Emery sempatik tavırlarıyla, “Hayır ona bunu söylemedim. Oyuncuların saç stillerine ve saç tercihlerine saygı duyuyorum.” cevabını verdi.