“Umarım sezon sonunda bazı kupaları kazanırız”

Geçtiğimiz hafta oynanan Leicester City karşılaşmasında harikalar yaratan ve muhteşem oyunuyla gündeme gelen Mesut Özil, Skysports’a özel bir röportaj verdi.

Mesut Özil takımdan, kendinden ve yönetimden bahsetti. Her şeyin yolunda gittiğini söyleyen Alman oyuncu başarıyı beklediğini vurguladı.

“YÜZÜME KARŞI DÜRÜST OLABİLEN İNSANLARI DİNLİYORUM”

Eleştirilmekten hoşlandığını fakat eleştirilerin bazen yersiz ve fazla popülerlik için yaratıldığını belirten Özil, “İnsanlar benim hakkımda kötü şeyler söyleyip gazetelerde olmak istiyorlar, bunu biliyorum ve onlarla ilgilenmiyorum. Bu insanları dinlemiyorum sadece antrenörüm ve yüzüme karşı dürüst olabilen insanları dinliyorum. En önemli şey, koçun bana yardımcı olabilmesidir. Hata yaparsam bana söyleyebilir, konuşabiliriz ve gelecek için kendimi geliştirebilirim.” dedi.

Medya ve taraftarlar tarafından zaman zaman umursamaz olarak nitelendirilen Mesut Özil maçlardan önce yaşadıklarını ve karakterini anlattı. Özil, “Özellikle maçlardan önce her zaman motivasyonum yüksek oluyor. Tüm maçları kazanmak istiyorum ve kaybetmekten nefret ediyorum. Hatta maçlardan önce çok agresifim çünkü her zaman kazanmak istiyorum. Kişilik olarak ise sakin bir insanım, bazen sahaya çıkıyorum, eğer hata yaparsam ya da topu verirsem çok duygusallaşıyorum çünkü her şeyi mükemmel yapmak istiyorum.” diye söyledi.

“EMERY HER ŞEYİ MÜKEMMELLEŞTİRMEK İSTİYOR”

Sezon başında dönem dönem Emery ile Mesut anlaşamıyor haberleri yer almıştı. Bu konu hakkında da konuşan Özil, Emery yönetiminde her şeyin iyi ilerlediğini söyledi. Özil, “Daha genç biri ve bazı İspanyol uzmanları aramıza kattı, her şeyi mükemmelleştirmek istiyor. Ekip onu anladı ve bize karakterini, nasıl oynamak istediğini gösterdi. Elbette, her şeyi tamamen anlamak için zamana ihtiyacımız var ama işler şu an iyi gidiyor. Çok iyi bir koç ve onunla sürekli konuşabilirsiniz. Her şeyi bizim için kolaylaştıran biri.” dedi.

Emery ile arasının iyi olduğunu vurgulayan Türk asıllı Alman oyuncu başarıyı elde etmek için fazlasıyla çalıştığını belirtti. Özil, “Koç antrenmanda her şeyi vermemi istiyor, benim yaptığım şey ortada ama hala hedeflerime ulaşmak için çok çalışıyorum. Şu an dördüncü sıradayız, daha fazlasını başarabileceğimizi biliyoruz ve takıma yardım etme potansiyelimin olduğunu göstermem gerekiyor. Bence şimdiye kadar özellikle hedeflere baktığımızda her şey olumlu ilerliyor. Belki biraz daha fazla üretmek zorundayım ama iyi gidiyor.” diye belirtti.

Geçtiğimiz hafta Leicester’a karşı kaydettiği golle Arsenal forması altında 30. golüne ulaşan Mesut, Premier Lig’in en golcü Alman oyuncusu olmuştu. Sezon sonu için ise Özil, “Takımla bir şeyler kazanma potansiyeline sahibiz. Umarım sezon sonunda bazı kupaları kazanırız.” dedi.

Kaynak: www.skysports.com