Tuchel: “Ziyech için doğru zaman gelecek!”

Chelsea menajeri Thomas Tuchel, Southampton maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında Hakim Ziyech’in son zamanlarda forma şansını kaybetmesine rağmen gelecekte doğru zamanı elde edeceğini söyledi.

Geçtiğimiz yaz Chelsea’ye transfer olan ve bir hayli fazla beklenti altına giren Hakim Ziyech için merak edilenleri açıklayan Tuchel, oyuncusunun forma şansı bulamama nedenini sadece kendi düşünceleri olarak gösterdi.

Hakim Ziyech’in yakında düzenli bir şekilde oynamasını beklediğini vurgulayan Tuchel, “Aslında benim hatam, onun hatası değil. Diğer oyuncular için bazı kararlar var, bu da Hakim’in şu anda biraz acı çektiği anlamına geliyor. Buna katılıyorum, bu benim sorumluluğum ve potansiyelini daha fazla gösterememesi benim hatam. Onu en güçlü gördüğümüz pozisyonlarda Mason ve Callum için zor kararlar aldım. Alınması gereken başka zor kararlar da var. Bu iyi bir şey. Asla kolay değil, ama bunlar kaliteye sahip olduğumuz anlamına geliyor. Programa baktığımda tüm oyuncularımıza ihtiyacımız olduğundan emin olabiliriz. Şahsen onun için ne kadar zor zamanlar geçirirse geçirsin, Hakim için kötü bir şey söyleyemem. Dün iyi bir antrenman yaptı, çok çalışıyor ve o an geldiğinde ondan en iyi Hakim Ziyech’i bekliyorum” dedi.

Hakim Ziyech özelinde rotasyon konusunda görüşlerini sürdüren Tuchel, “Chelsea gibi bir kulüpte kazanmaya devam eden bir kadroya sahip olan bazı anlarda bu böyle olabilir. Bazen beklemelisin. Tek kişi o değil. Formda, doğru ruh halinde ve ihtiyaç duyulduğunda hazır olmasına özen gösterirse işler tersine dönecektir” diye konuştu.

İlk altı maçında beş galibiyet ve bir beraberlikle neredeyse kusursuz bir başlangıç ​​yapan Tuchel, oyuncuları hakkında öğrendiklerini de açıkladı. Tuchel, “Onlarda inanılmaz bir iş ahlakı gördüm. Açlar, gelişmeye hevesliler, takım olarak rekabet etmeye hevesliler. Hepsini bir grup olarak bir arada hissediyorum. Oyunda ilkelerimizi oynadığımıza ve oyunlara nasıl yaklaştığımıza tamamen güvenebiliriz. Bu en önemlisi. Eğitim sahasında daha az zamanımız varsa, medya odasında videolar üzerinde çalışıyoruz. Oyunları hazırlıyoruz ve birbirimizi geliştirmek ve alışmak için kullanıyoruz. Oyunlarımızda o kadar çok iyi davranış var ki çalışmak bir zevk. Geliştirmek istediğimiz yerden çok iyi bir seviyedeyiz. Spordaki zorluk budur. Onlara kesinlikle güveniyorum. Sadece sonuçlardan dolayı güven değil, etkileşim şeklimiz, her gün nasıl davrandığımız, burada ve antrenman sahasında, oyunlardaki durumlar nedeniyle güveniyorum” diye belirtti.

Kaynak: https://www.chelseafc.com