Tuchel: “Yaşanılanlar bir tutkuydu!”

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Chelsea patronu Thomas Tuchel, Leeds United maçı için katıldığı basın toplantısında görüşlerini paylaştı.

Transfer eksiliğinden dolayı hayal kırıklığı yaşayıp yaşamadığı hakkında Thomas Tuchel: “Geçen haftaki performanstan sonra hüsrana uğramış olmam imkansız. Bizim için mükemmel bir maçtı. Takviyeler üzerinde birlikte çalışıyoruz ama bunlar kolay değil ve bazı beklentilere giremeyiz. Ancak odak noktamız, sahip olamadıklarımız değil, sahip olduklarımız.”

Sakatlıklar hakkında Thomas Tuchel: “N’Golo Kante’nin sakatlığı oldukça ciddi, onun için haftalardan bahsediyoruz ve bu bizi hayal kırıklığına uğratıyor, bizim için çok önemli bir isim. Amando günlerdir yok ve Leeds maçında olmayacak. Mateo Kovacic diz problemleri yaşıyor. Pulisic ise hazır gözüküyor.”

Pulisic, Broja ve diğerleriyle ilgili çıkan transfer dedikoduları hakkında Tuchel: “Oyuncularımızın gidişi hakkında yorum yapmayacağız ve onların ayrılmalarını teşvik etmeyeceğiz.”

Tottenham patronu Antonio Conte ile arasında geçen gerginlik hakkında Tuchel: “Takımları için savaşan iki adam arasındaki tutkuydu, başka bir şey değil. Umarım bundan başka bir şey çıkarılmaz. Benim için önemli bir şey değil. Ona çok büyük saygım var ve bu değişmeyecek.”

Leeds United hakkında Tuchel: “Yüksek tempolu bir maç olacak, Leeds’ten baskı yapan bir takım ve çok duygusal bir stadyum bekliyorum. Geçen sezon Elland Road’da çok iyi bir maç çıkardık. Erken gol attık ve baskındık, oldukça konsantre ve etkiliydik. Erken bir kırmızı kart görmelerine rağmen iyi bir performanstı. Leeds kaosu seven bir takım, hataları kabulleniyor, hataları kontra atak yapma şansı olarak görüyorlar. Bu yönlerini kabullenmemiz gerekiyor çünkü bu şekilde oynayan takımlara karşı hatalar yapıyoruz.”

Kaynak: https://www.chelseafc.com/en