Tuchel: “Werner forma için savaşmalı!”

Chelsea patronu Thomas Tuchel, hafta sonu oynanacak Aston Villa mücadelesi için basın mensuplarının karşısına çıktı. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Alman menajer, takımı hakkında merak edilen konulara açıklık getirdi.

İlk olarak sakatlık güncellemesiyle basın toplantısına başlayan Thomas Tuchel; N’Golo Kante, Christian Pulisic ve Romelu Lukaku’nun durumlarını değerlendirdi. Tuchel, “N’Golo, Liverpool maçında sakatlık yaşadı ve hala biraz acı çekiyor. Salı günü için N’Golo ile çalışıyoruz. Şu an için oldukça iyi görünüyor. Christian ise ne yazık ki dün koltuk değnekleriyle geldi. Yaklaşık 10 gün boyunca onu aramızda göremeyeceğiz, ufak bir ayak bileği sakatlığı var. Lukaku ise gayet iyi gözüküyor. Belki bazı sorunları vardı ama iki gün önce aramıza döndü, dün ve bugün tam idman yaptı. Bizimle beraberken hiç sorun yaşamadı” dedi.

Brezilyalı oyuncu Thiago Silva’ya ise ayrı bir parantez açan Tuchel, oyuncunun durumu hakkında henüz bir karar vermediklerini söyledi. Tuchel, “Şu anda Thiago resmi olarak dışarıda değil. Görüşmeleri devam ediyor. Son kararı bekliyorum. Son kararı yarın verirsem benim için yeterli olacak, son kararı yarın sabah alacağız gibi duruyor. Hala oynayabileceğine dair umudumuz var. Eğer onu gönderseydik, 10 gün boyunca bir otel odasında antrenman yapamayacaktı. Bunlar seyahat kısıtlamaları, bu durumların etrafında dolaşmanın bir yolu yok. Doğru olan bu. Elbette kulüpler oyuncularının oynamasını istiyor, milli takımlar da bunu istiyor. Oyuncular da her maçı oynamak istiyor. Oyuncuların milli takımda oynayamayacakları bir durum olursa, asıl bu bir sorun oluşturur. Futbol sadece takımlar, milli takımlar ve sürekli maçlar için değil. Belki geçtiğimiz sezon yaptığımız gibi yapabilirler. Kırmızı listedeki maçları yeşil listede yer alan bölgelere taşıyabilirler” diye belirtti.

Sakatlık ve milli takım konularının ardından son günlerin transfer dedikodularına adı karışan oyuncusu Timo Werner hakkında konuşan Tuchel, oyuncusunun öz güveninin yerine gelmesini beklediğini vurguladı. Werner hakkındaki düşüncelerini açık bir şekilde dile getiren Alman menajer; “Timo’nun durumuna sadece onun özelinde bakmıyorum. Timo ve Romelu beraberken verimli olabilirler ve bunu yaptık, bu şekilde doğru yolu bulacağımızdan eminim. Timo ve Romelu birlikte iyi bir uyum sağlayabilirler. Timo bir referans etrafında oynamayı seviyor ve Romelu açıkça bizim referansımız, uzun ve fiziksel bir oyuncu olarak pivot görevini üstleniyor. En önemlisi ritmini, kendine güvenini ve neşesini bulması. Amacını yerine getirmesi ve takıma girmesi çok önemli. Oyuncular forma şansı için savaşmakla ve bir kez sahip olduklarında onu bırakmamakla yükümlüdürler. Milli arada gol attığı ve oynadığı için çok mutluyuz. Kaliteli ve hırslı oyuncularımız var. Timo açıkça kendisine güvendiğimiz bir oyuncu. O bizim için kesinlikle gerekli, onu yüksek seviyede tutmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.chelseafc.com/