Tuchel: “Şu an için her şey mümkün!”

Tottenham mücadelesi için hazırlıklarını sürdüren Chelsea patronu Thomas Tuchel, katıldığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Transfer planları hakkında konuşan Tuchel: “Üçlü savunmayla oynadığımızı düşünürsek, ekstra bir savunma oyuncusu daha kullanabiliriz. Arka üçlünün profili biraz farklı. Daha çok sağ bek olan Cesar Azpilicueta ile oynuyoruz. Bir tane daha bizim için uygun profilli oyuncu bulursak değerlendirebiliriz, bakalım ne olacak. Şu an için kadromuzu derinden güçlendirebilirdik ama daha fazlasını arıyoruz, sürekli daha iyi ve üst düzey isimlere bakıyoruz, forma rekabeti için bu tarz rakipler bakıyoruz. Bu konuda böyle ilerliyoruz, sakin ve hırslıyız, transfer döneminin sonuna kadar her şey mümkün.”

Chelsea ile anılan Pierre-Emerick Aubmeyang hakkında konuşan Tuchel: “Onunla çalışmaktan çok keyif aldım. Arsenal’de olanlar hakkında konuşmak doğru değil. Bunların hiçbirini yaşamadım ama Arsenal’de olanlar hakkında saygımdan dolayı yorum yapmayacağım.”

Antonio Conte’nin ekibiyle ilgili yaptığı eski açıklamaların hatırlatılması üzerine Tuchel: “Bu maçlara hazırlarken hiçbir zaman büyük bir boşluk hissetmedim, her zaman yakın maçlar ve çok yetenekli kadroları var. Onları dört kez yenmek için ne kadar hazırlık yaptığımızı ve hangi seviyede oynadığımızı biliyorum. Bu oyun herkes için çok şey ifade ediyor. Antonio Conte’ye hayranım ama her söylediğine tamamıyla inanmıyorum. Geçen sezon uğruna savaşacakları çok açık bir şey vardı ve Şampiyonlar Ligi futboluna ulaştılar. Bu durumdan faydalandılar ve çok agresif bir transfer dönemi geçirdiler, aynı zamanda kadrolarını kalite ve derinlik açısından güçlendirmek için mükemmel bir transfer dönemi yaşıyorlar. Karşı karşıya olduğumuz şey tam olarak bu.”

Petr Cech’in Chelsea Teknik ve Performans Danışmanı görevinden ayrılmasıyla ilgili olarak Tuchel: “Onu çok özlüyoruz. Onu son birkaç gün içinde gördük ve onu çok özlediğimizi biliyor. Burada olduğu süre boyunca her gün antrenman merkezindeydi. Tavrı yükselten ve Chelsea oyuncusu olmanın ne demek olduğunu anlayan kişiydi. Dürüstlüğüyle bana belki daha önce hiç sahip olmadığım muazzam bir destek verdi. Harika bir ilişkiydi ama kararına saygı duymak zorundayız.”

Raheem Sterling’in en verimli olduğu pozisyon hakkında konuşan Tuchel: “Bence son çizgiye geçmek için son çizgide veya savunma oyuncularının arasında oynamalı, o boşlukları değerlendirmeli. O kadar kaliteli ki, onun için kullanabileceği birçok alan var. Gerçekten çok tehlikeli. Sezon öncesi kampımıza geç geldi ve onunla ilgili işler henüz bitmedi, ancak bir şey açık, zihinsel ve fiziksel olarak çok iyi konumda, nerede oynarsa oynasın harikalar yaratıyor.”

Kaynak: https://www.chelseafc.com/en